ENDEFRRUPLNLSPIT

Železniční přejezd v Žitavské ulici zůstane uzavřen až do středy

přejezd 1

Až do středečního večera zůstane uzavřen železniční přejezd v Žitavské ulici ve Frýdlantě, který leží na silnici I/13. Otevřít se přitom měl dopravě už dnes. Důvodem jeho delšího uzavření jsou nezbytné technologické přestávky. 

„Dodavatel stavby nám prodloužení uzavírky oznámil dnes před osmou hodinou ráno. Důvodem jsou nutné technologické přestávky. Konkrétně jde o to, že Ředitelství silnic a dálnic nepovolilo dodavateli stavby vyasfaltovat přejezd v jeden den. Dopravě se tedy otevře až ve středu 2. listopadu 2016, nejspíše ve večerních hodinách,“ uvedl starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Řidiči tudíž musejí dál využívat objízdné trasy přes Větrov a Hág, v platnosti také dále zůstává zákaz vjezdu do města pro nákladní automobily nad 12 tun (více si můžete přečíst zde)

Železniční přejezd je na příjezdu do Frýdlantu ve směru od Liberce v Žitavské ulici uzavřen od pondělí 24. října 2016. „Ve spolupráci se státní a městskou policií se daří hlídat zákaz vjezdu kamionů a automobilů nad 12 tun. Problémy se ale přeci jen objevily, i když paradoxně ne s kamiony. Neukáznění řidiči vjíždějí do zákazu vjezdu ve Vrchlického ulici a snaží se jí projet v protisměru. Nejde přitom o ojedinělé případy a velmi často jde o cizince. I proto se policie na toto místo hodně zaměřuje,“ doplnil starosta města. 

Foto z úterního poledne:

přejezd 3 přejezd 2 přejezd 1

31.10.2016 8:40:02 | přečteno 3198x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load