ENDEFRRUPLNLSPIT

Železniční přejezd v Žitavské ulici je otevřený

otevřený přejezd

Železniční přejezd v Žitavské ulici ve Frýdlantě, který leží na silnici I/13, je opět otevřený. První auta přes něj přejela ve středu 2. listopadu 2016 krátce po jedné hodině odpolední. Přejezd měl být dopravě otevřen už poslední říjnový den, uzavírku ale prodloužily nutné technologické přestávky. Řidiči si proto museli ještě dva dny počkat. 

Přejezd je nově méně hlučný a po jeho obou stranách vznikla místa uzpůsobená pro bezpečnější přecházení pěších. 

S uzavírkou přejezdu skončila také uzávěra Frýdlantu pro tranzitní dopravu nad 12 tun.

Řidiči museli během uzavírky železničního přejezdu využívat objízdné trasy přes Větrov a Hág. Hustá doprava tam na několika místech poškodila nový povrch silnice a krajnici, situací se v současné době zabývá Krajská správa silnic Libereckého kraje. Na Větrově ještě ve čtvrtek 3. listopadu 2016 zkomplikuje od 10.00 do 13.00 hodin dopravu demontáž provizorního přemostění, kvůli které bude na Větrově v tuto dobu silnice uzavřena. 

Železniční přejezd na příjezdu do Frýdlantu ve směru od Liberce v Žitavské ulici byl uzavřen od pondělí 24. října 2016. „Ve spolupráci se státní a městskou policií se dařilo hlídat zákaz vjezdu kamionů a automobilů nad 12 tun. Problémy se ale přeci jen objevily, i když paradoxně ne s kamiony. Neukáznění řidiči vjížděli do zákazu vjezdu ve Vrchlického ulici a snažili se jí projet v protisměru. Nešlo přitom o ojedinělé případy a velmi často to byli cizinci,“ shrnul starosta Frýdlantu Dan Ramzer komplikace, se kterými se město během uzavírky potýkalo. 

2.11.2016 14:58:08 | přečteno 1750x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load