ENDEFRRUPLNLSPIT

Železniční přejezd v Žitavské ulici bude do pondělí uzavřen

mostní provizorium 5

Úplná uzavírka železničního přejezdu v Žitavské ulici na silnici I/13 zkomplikovala dopravu na Frýdlantsku. Osobní automobily, autobusy a nákladní automobily do 12 tun musí využívat objízdnou trasu přes Větrov a Hág, nákladním automobilům nad 12 tun pro dálkovou přepravu je vjezd do Frýdlantu zakázán. Přejezd bude uzavřen do pondělí 31. října 2016.

„Neexistuje náhradní objízdná trasa, která by byla vhodná pro kamiony. Z tohoto důvodu je nákladním automobilům nad 12 tun vjezd zakázán a na dodržování zákazu dohlíží policie. Věříme, že vše proběhne v klidu a nebudeme muset řešit žádnou nepříjemnou situaci, která by byla důsledkem neuposlechnutí tohoto zákazu,“ uvedl starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Kvůli uzavírce železničního přejezdu se v pátek 21. října 2016 sešli v zasedací místnosti frýdlantské radnice zástupci Integrovaného záchranného systému, města Frýdlant, Habartic a odboru dopravy Krajského úřadu Libereckého kraje. Vzájemně se informovali o opatřeních, která se budou přijímat. „Dodržování zákazu vjezdu nákladních automobilů nad 12 tun na trase silnice I/13 z Liberce přes Frýdlant do Habartic budou 24 hodin denně kontrolovat po celou dobu uzavírky z obou stran hlídky Policie ČR. Ve Frýdlantě pak bude na dodržování zákazu dohlížet městská policie,“ doplnil Dan Ramzer.

Nákladní automobily nad 12 tun jsou po dobu uzavírky odkláněny v Habarticích zpátky do Polska, ve směru od Liberce pak v Machníně a v Krásné Studánce buď zpátky do Polska přes Harrachov, nebo na Hrádek nad Nisou. „Vjezd kamionů je prostě v tomto období nemožný. Využít není možné ani cestu přes Oldřichovské sedlo, protože kamiony nepodjedou pod mostkem z Raspenavy na Frýdlant,“ podotkl Dan Ramzer. Zásobování Frýdlantu a Frýdlantska ale ohroženo není. 

Na pátečním jednání se řešily také možné krizové varianty například v souvislosti s výjezdem hasičů. Jednotlivé složky byly také upozorněny na fakt, že ke komplikaci v dopravě dojde i den po otevření železničního přejezdu, tedy v úterý 1. listopadu 2016. V ulici Dětřichovská se totiž bude demontovat mostní provizorium, takže silnice zůstane v dopoledních hodinách zhruba po dobu tří hodin opět neprůjezdná.  

příprava k uzavřenému přejezdu

přejezd Žitavská přípravy

přejezd Žitavská přípravy

 
přejezd Žitavská přípravy 2

přejezd Žitavská přípravy 2

 
přejezd Žitavská přípravy 3

přejezd Žitavská přípravy 3

 
přejezd Žitavská přípravy 4

přejezd Žitavská přípravy 4

 
přejezd Žitavská přípravy 5

přejezd Žitavská přípravy 5

 
přejezd Žitavská přípravy 6

přejezd Žitavská přípravy 6

 
mostní provizorium

mostní provizorium

 
mostní provizorium 1

mostní provizorium 1

 
mostní provizorium 2

mostní provizorium 2

 
mostní provizorium 3

mostní provizorium 3

 
mostní provizorium 4

mostní provizorium 4

 
mostní provizorium 5

mostní provizorium 5

 
 
21.10.2016 15:45:25 | přečteno 1824x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load