ENDEFRRUPLNLSPIT

Začíná oprava tělocvičny v ZŠ Bělíkova

tělocvična Bělíkova 1

Čtvrtým rokem je kvůli narušené statice stropu pro děti uzavřena tělocvična základní školy v ulici Bělíkova. Letos se jí ale podaří díky úsporám na jiných investicích opravit. Práce na obnově tělocvičny začaly předáním stavby v pátek 29. července 2016, bezprostředně budou následovat přípravné práce jako bourání nebo demontáž obkladů či podlah. 

„Havarijní stav tělocvičny způsobila narušená statika stropu. V 90. letech totiž sice byla provedena rekonstrukce střechy, nicméně konstrukce krovu a stropní konstrukce se netýkala. V současné době jsou tak některé konstrukční prvky vyhnilé a tělocvična je v nevyhovujícím technickém stavu,“ vysvětluje starosta Frýdlantu Dan Ramzer. To se v příštích týdnech změní. „Zastupitelé uvolnili na opravu havarijního stavu tělocvičny 4 miliony korun. Umožnily jim to úspory při soutěžení jiných projektů,“ doplnil starosta.

Objekt tak čeká oprava a rekonstrukce stávající konstrukce krovu a stropní konstrukce nad sálem tělocvičny, vznik nového podhledu a zateplení stropní konstrukce. „Rekonstrukce a opravy se dočká i střešní konstrukce na části objektu tělocvičny, sauny a prostoru pro schodiště a objekt dostane i novou elektroinstalaci v prostoru sálu tělocvičny a nářaďovny, včetně svítidel v podhledové konstrukci,“ uzavírá vedoucí investičního oddělení Městského úřadu Frýdlant Bc. Zdena Ubiasová. Opravená by tělocvična měla být koncem listopadu. 

předání stavby tělocvična ZŠ Bělíkova

tělocvična Bělíkova 1

tělocvična Bělíkova 1

 
tělocvična Bělíkova 2

tělocvična Bělíkova 2

 
tělocvična Bělíkova 3

tělocvična Bělíkova 3

 
tělocvična Bělíkova 4

tělocvična Bělíkova 4

 
 
29.7.2016 11:31:06 | přečteno 1700x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load