ENDEFRRUPLNLSPIT

Ve Frýdlantu začala 1. září fungovat dětská skupina

Koťata 2

S novinkou, která pomáhá rodičům nejmenších dětí vrátit se dříve z rodičovské dovolené do zaměstnání, přichází od září Základní škola, Základní umělecká škola a Mateřská škola Frýdlant. Je jí dětská skupina Koťata, kam mohou docházet k předškolnímu vzdělávání už děti od jednoho roku. Dětská skupina začala ve Frýdlantu fungovat 1. září 2016, děti i rodiče se ale s prostory přišli seznámit už o dva dny dříve, v úterý 30. srpna 2016. Některým se pak z nového prostředí plného hraček ani nechtělo domů. 

Projekt dětské skupiny Koťata je financován z Ministerstva práce a sociálních věcí. Ve Frýdlantu řeší hned několik problémů. „Předně jsme vyhověli požadavkům rodičů, kteří o umístění menších dětí, většinou dvouletých, do školky stojí. Až do letošního roku nám totiž legislativa přijímat do školek děti mladší tří let neumožňovala, a tak jsme museli každoročně 12 až 14 dětí odmítat,“ vysvětluje ředitelka ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant Mgr. Věra Dunajčíková. Kromě toho pak vznik dětské skupiny umožnil zachovat v letech 2011 a 2012 rekonstruované oddělení mateřské školy v prostorách Základní školy v Bělíkově ulici. „Všichni si ještě pamatujeme, jak nedávno populační křivka díky silným ročníkům rostla a dětí do školek bylo tolik, že se otevíraly nové třídy. Dnes ale počet narozených dětí klesá a oddělení, které vzniklo v nové budově ZŠ Bělíkova rekonstrukcí dílen, hrozilo uzavření. Jsem proto velmi rád, že poskytuje krásné zázemí dětské skupině, a tím se ho daří udržet,“ říká starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Kapacita dětské skupiny je 12 dětí, celkem je do ní ale zapsáno dětí 19. Některé totiž nebudou docházet na celý den nebo každý den, dá se tedy vyhovět většímu počtu žádostí.  O děti ve věku 1 rok až 5 let se starají tři chůvy.

Dětská skupina Koťata nabízí vzdělávání dětí hravou formou a opírá se o prvky Montessori. Ty by posléze chtělo vedení školy zařadit i do výuky dětí na prvním stupni jedné ze tří základních škol ve Frýdlantu.  

dětská skupina Koťata představení

Koťata

Koťata

 
Koťata 1

Koťata 1

 
Koťata 2

Koťata 2

 
Koťata 3

Koťata 3

 
Koťata 4

Koťata 4

 
Koťata 5

Koťata 5

 
Koťata 6

Koťata 6

 
Koťata 7

Koťata 7

 
Koťata 8

Koťata 8

 
Koťata 9

Koťata 9

 
Koťata 10

Koťata 10

 
Koťata 11

Koťata 11

 
Koťata 12

Koťata 12

 
Koťata 14

Koťata 14

 
Koťata 13

Koťata 13

 
 
30.8.2016 12:26:30 | přečteno 3410x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load