ENDEFRRUPLNLSPIT

Ve Frýdlantu startuje OKURKIÁDA, zapojte se

okurka 2

Soutěž o nejlepší nakládané okurky začíná v těchto dnech ve Frýdlantě. Ve spolupráci s Městem Frýdlant ji vyhlásila Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Frýdlant. Vlastní zavařené nakládané okurky mohou lidé do soutěže přihlásit až do 16. září 2016. 

Nejlepší nakládané okurky se ve Frýdlantu hledaly už loni, tenkrát ale jen mezi zahrádkáři. Letos poprvé je soutěž otevřena široké veřejnosti. „K českému národu vždycky patřilo pěstování a také uchovávání výpěstků na zimu. Zavařování patří k oblíbeným způsobům, jak si dary léta zachovat. My chceme zjistit, jak šikovní v tom místní lidé jsou. Rozhodli jsme se ale, že nebudeme zkoumat sladké produkty, nýbrž kyselé. A konkrétně okurky. Protože ty nakládá a zavařuje opravdu hodně lidí a snad každý je má rád,“ říká starosta Frýdlantu Dan Ramzer, který bude také v porotě. „Už se moc těším, jak budu jednotlivé vzorky ochutnávat. A jsem zvědavý, jak moc se budou lišit a která chuť nakonec celou porotu nejvíce osloví,“ dodává.

Do soutěže se může přihlásit každý, kdo sám nakládá a zavařuje okurky. Musí ale přinést hned dvě sklenice okurek. Jedna bude určena k získání vzorku pro hodnocení komise, druhá bude vystavena při vyhlášení. Okurky lze odevzdávat buď na podatelně Městského úřadu Frýdlant v úředních hodinách, nebo v klubovně zahrádkářů za nemocnicí. V tomto případě je nutné se předem domluvit na převzetí s paní Korečkovou na telefonním čísle 604 381 033. Je také možné zaslat je poštou na adresu: Městský úřad Frýdlant – podatelna, T. G. Masaryka 37, Frýdlant, 464 01.
Okurky je možné nosit nebo zasílat až do 16. září 2016.

Vyhlášení vítězů 1. ročníku OKURKIÁDY proběhne při slavnostním zahájení výstavy ovoce a zeleniny v klubovně zahrádkářů ve čtvrtek 22. září 2016.

Odměněny budou tři nejlepší vzorky. Vítěz získá poukázku na večeři v hodnotě 700 Kč, druhý v pořadí poukázku na večeři v hodnotě 500 korun a třetí pak velmi zajímavou hobby knihu. 

okurkiáda 2015

Foto: Soutěžní vzorky loňského nultého ročníku OKURKIÁDY 

28.7.2016 9:28:53 | přečteno 697x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load