ENDEFRRUPLNLSPIT

Ve Frýdlantu přibývá zeleně, sázejí se nové keře i stromy

zeleň ve městě

Desítky nových keřů a řadu stromů nechalo v uplynulých měsících vysázet ve svých ulicích Město Frýdlant. Další výsadbu přitom ještě plánuje na podzim, kdy se mají na nábřeží vrátit v Žitavské ulici k řece Smědé akáty zničené při povodni v roce 2010.

Nejvíce bylo na jaře ve Frýdlantě vysázeno šeříků. „Zhruba tři desítky jich nově krášlí Nádražní ulici u bývalého hotelu Garni, další jsou vysázené v ulici U Plovárny, jen kousek od základní školy Purkyňova,“ říká místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka, který má zeleň ve městě ve své kompetenci.

Sázely se také stromy. Doplněno bylo například stromořadí v ulici Nádražní, u zimního stadionu jsou zase na zrekultivovaném prostranství nově dva štědřence. Doplněno bylo také stromořadí na parkovišti v Okružní ulici. „Další ozelenění se týkalo zhruba 1800 metrů čtverečných velkého prostranství v Albrechticích u Frýdlantu. Už loni jsme tam ze zarostlého a zanedbaného prostranství vytvořili místo, kde se budou moci už letos místní setkávat. Plocha byla oseta trávou, teď už i posekána a zaválcována. Nově jsou zde umístěny i čtyři hrací prvky pro děti, houpačka, houpadla a prolézačka. Teď už si bude místo udržovat zdejší osadní výbor, který už tu také vytvořil ohniště,“ doplňuje Jiří Stodůlka.

Albrechtice 1

Z akcí, během kterých došlo k obnově zelených ploch, je pak třeba připomenout i přeměnu prostranství před bývalou traktorkou, na které se podílela i jedna z letošních extratříd.

Ve Frýdlantě to není zdaleka poslední nová zeleň ve městě. Už na podzim bude po dohodě s Ředitelstvím silnic a dálnic vysazeno stromořadí v ulici Žitavská od mostu na křižovatce s ulicí Míru po most u autobusového nádraží. „Mezi řeku Smědou a silnici I/13 tady vysázíme stromořadí akátů. Ty jsou totiž odolné proti soli, kterou se silnice v zimě ošetřuje. Půjde vlastně o navrácení stromů na místo, kde jsme na ně byli zvyklí. Až do povodně v roce 2010 tu rostly, velká voda je ale vzala,“ uzavírá místostarosta Frýdlantu.

15.7.2016 11:41:11 | přečteno 1197x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load