ENDEFRRUPLNLSPIT

Ve Frýdlantě byla podepsána smlouva o spolupráci na česko-polských hasičských projektech

podpis smlouvy Piensk 0

Smlouva o spolupráci při realizaci česko - polských projektů v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika - Polská republika byla ve středu 1. června 2016 podepsána v historických prostorách obřadní síně radnice ve Frýdlantu. Smlouvu podepsali starostové všech obcí a měst, které jsou do projektů zaměřených na získání hasičské techniky i pořádání společných hasičských školení a cvičení zapojeny. Konkrétně jde vedle města Frýdlant o obce Heřmanice, Kunratice a Dětřichov a polské město Piensk.  

Podepsání smlouvy o spolupráci byli přítomni také zástupci profesionálních i dobrovolných hasičů ze všech zmíněných měst a obcí obou států.  

Projekt chce získat peníze z programu Interreg V-A v projektovém období 2014 - 2020. „Získat peníze z Integrovaného regionálního operačního programu na podporu činnosti hasičů, takzvaného IROPu, nám není umožněno. Proto zkoušíme jinou cestu,“vysvětluje starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Cílem projektu je během tří let vybavit vybrané hasičské jednotky na obou stranách hranice novou technikou, ve Frýdlantě vybudovat krizový sklad humanitární pomoci, v Pieńsku postavit hasičské školicí středisko. „Nejde ale jen o nákup techniky a stavby. Co je možná ještě důležitější, je prohloubení znalostí a dovedností hasičů. Projekt počítá s řadou vzájemných školení, cvičení, se společnými zásahy při mimořádných událostech nebo s taktickou přípravou. Tak, aby došlo k součinnosti hasičských sborů na české i polské straně hranice a aby hasiči získali nové zkušenosti,“ zdůraznil už dříve Dan Ramzer. Díky projektu by mohl vzniknout také například společný česko - polský hasičský slovníček, uvažuje se také o přípravě studijních a vzdělávacích materiálů. 

česko-polský projekt hasiči podpis smlouvy

podpis smlouvy Piensk 0

podpis smlouvy Piensk 0

 
podpis smlouvy Piensk 2

podpis smlouvy Piensk 2

 
podpis smlouvy Piensk 3

podpis smlouvy Piensk 3

 
podpis smlouvy Piensk 4

podpis smlouvy Piensk 4

 
podpis smlouvy Piensk 5

podpis smlouvy Piensk 5

 
podpis smlouvy Piensk 6

podpis smlouvy Piensk 6

 
podpis smlouvy Piensk 7

podpis smlouvy Piensk 7

 
podpis smlouvy Piensk 8

podpis smlouvy Piensk 8

 
podpis smlouvy Piensk společná

podpis smlouvy Piensk společná

 
 
1.6.2016 13:55:56 | přečteno 964x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load