ENDEFRRUPLNLSPIT

Vánoční výzdoba Frýdlantu bude opět bohatší

vločka hlavní

Znovu bohatší bude ve Frýdlantu vánoční výzdoba města. Rozšíří se počet ulic, ve kterých jsou ozdobeny lampy veřejného osvětlení světelnými vločkami, nové ozdoby získá také vánoční strom na náměstí T. G. Masaryka.

V loňském roce začalo Město Frýdlant instalovat světelnou vánoční výzdobu vůbec poprvé i mimo centrum města. „Na lampy veřejného osvětlení na části průtahu Frýdlantem jsme nainstalovali svítící vločky. A to od Základní umělecké školy přes nábřeží a Fügnerovu ulici až k nemocnici. Letos budou ozdobeny i další části města. Konkrétně část ulice Husova a ulice Žitavská. Tam budou vločky na lampách už od kruhového objezdu a naváží na výzdobu v Komenského ulici,“ říká místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka.

V centru města se o vánoční atmosféru postará už tradičně vánoční strom na náměstí T. G. Masaryka, který se letos také dočká nových ozdob. „Už na jaře jsme nakoupili 10 světelných hvězd, 10 světelných vloček, 27 proutěných a postříbřených zvonků a 40 světelných trubic, takzvaných sněžných vodopádů. Tím, že jsme je koupili v předstihu, se nám podařilo ušetřit,“ vysvětluje Jiří Stodůlka. Nová bude také hvězda na špičce vánočního stromu. Kupované ozdoby pak na stromě doplní ještě originální vánoční koule z dílny Domu dětí a mládeže ve Frýdlantu.

Město chystá i tradiční vánoční osvětlení radnice. Věž bude zdobit světelný řetěz, balkón stejně jako loni oživí světelné rampouchy. Osvětlena bude opět i vitráž v obřadní síni radnice, která nádherně září do noci.

Blížící se nejkrásnější svátky roku pak budou v prostorách radnice připomínat i nazdobené smrčky a tradiční dřevěný betlém na nádvoří. Ten je ostatně k vidění už od třetího listopadového týdne.

Celkově se ale Frýdlant do předvánoční atmosféry zahalí se vším všudy až první adventní neděli, tedy 27. 11. 2016 během Frýdlantského adventu, který se uskuteční na náměstí, v areálu radnice a v městském muzeu ve Špitálku. Jeho součástí bude adventní jarmark, dílny pro děti, kulturní program na náměstí a vše vyvrcholí slavnostním rozsvěcením vánočního stromu v 17.00 hodin. Spolu se stromem se pak rozsvítí i ozdoby na lampách veřejného osvětlení a radnice.

„Věříme, že tím lidem čekání na Vánoce ve Frýdlantě co nejvíc zpříjemníme,“ uzavírá Jiří Stodůlka. 

vánoční strom 2015

21.11.2016 13:44:12 | přečteno 2105x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load