ENDEFRRUPLNLSPIT

V základní škole v Husově ulici se intenzivně pracuje

rekonstrukce ZŠ Husova 6

Nová sociální zařízení bude mít od září základní škola v Husově ulici ve Frýdlantě. Jde o třetí velkou investici do školy v posledních letech. Stihnout se má do konce srpna, přestože situaci zkomplikovala havárie vody.

Větší obnova začala v základní škole v Husově ulici v roce 2009. „Tehdy byla díky finanční podpoře Evropské unie, konkrétně dotaci z programu životního prostředí, snížena energetická náročnost budovy. Objekt se dočkal výměny oken, zateplení, výměny svítidel. V loňském roce jsme pak na obnovu budovy navázali další investicí, kdy se díky podřezávce části suterénního zdiva zbavila škola v dolní části objektu vlhkosti. Ta trápila především šatny dětí,“ vypočítává předešlé investice starosta Frýdlantu Dan Ramzer. Letos přišla na řadu další obnova, tentokrát sociálního zařízení. Ve škole se tak od začátku prázdnin intenzivně pracuje.  „Nové budou po skončení rekonstrukce toalety, umyvadla, příčky, omítky, osvětlení, vnitřní rozvody elektroinstalace, vody a kanalizace včetně rozvodu požární vody. Samozřejmostí bude také nová dlažba,“ říká vedoucí investičního oddělení majetkosprávního odboru Městského úřadu Frýdlant Zdena Ubiasová. Obnova sociálního zařízení už byla ve škole nezbytná. „Kabinky byly z první poloviny minulého století a jejich stav byl opravdu tristní. Jsem rád, že zastupitelstvo uvolnilo peníze na to, aby byla rekonstrukce provedena a navíc najednou, komplexně a v jedné etapě,“ doplňuje starosta města.

Rekonstrukci sociálních zařízení ale ještě před samotným zahájením prací zkomplikovala havárie vody v objektu. Kvůli ní je nutné vyměnit v některých prostorách školy podlahy a opravit omítku a podhledy. Vše by se ale město stihnout do 22. srpna 2016, který je také termínem ukončení rekonstrukce sociálních zařízení. Tak, aby děti ze základní školy v Husově ulici mohly nastoupit 1. září výuku ve své, novotou zářící škole,“ uzavírá Dan Ramzer.

  

rekonstrukce ZŠ Husova

rekonstrukce ZŠ Husova 1

rekonstrukce ZŠ Husova 1

 
rekonstrukce ZŠ Husova 2

rekonstrukce ZŠ Husova 2

 
rekonstrukce ZŠ Husova 3

rekonstrukce ZŠ Husova 3

 
rekonstrukce ZŠ Husova 4

rekonstrukce ZŠ Husova 4

 
rekonstrukce ZŠ Husova 5

rekonstrukce ZŠ Husova 5

 
rekonstrukce ZŠ Husova 6

rekonstrukce ZŠ Husova 6

 
rekonstrukce ZŠ Husova 7

rekonstrukce ZŠ Husova 7

 
 
22.7.2016 13:21:38 | přečteno 1465x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load