ENDEFRRUPLNLSPIT

V obřadní síni radnice byl ukončen další mezinárodní kynologický kurz

radnice 08

Obřadní síň frýdlantské radnice byla ve čtvrtek 8. prosince 2016 svědkem další slavnostní události. Po třech měsících práce a učení tam přebírali certifikáty za úspěšné složení zkoušky pro psovody dva peruánští celníci a dvě ruské psovodky. Své znalosti nabírali v oblasti vyhledávání drog a bankovek ve Výcvikovém středisku služební kynologie Celní správy ČR v Heřmanicích, které je regionálním výcvikovým centrem Světové celní organizace. Dva psovodi z Republiky Peru a dvě psovodky z Ruské federace tak kurz ukončili tam, kde ho v září začali - tedy na frýdlantské radnici. K jeho absolvování jim popřál také místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka. 

"Během tří měsíců se v Heřmanicích ze psů, kteří neměli žádné zkušenosti, stali profesionálové, jež budou bojovat proti praní špinavých peněz a obchodu s narkotiky. Samotný výcvik i závěrečné zkoušky byly velmi náročné a z peruánských absolventů jsou nejen zkušení psovodi, ale i instruktoři výcviku, kteří budou nabyté zkušenosti získané u nás předávat dál ve své zemi," uvedla tisková mluvčí Generálního ředitelství cel kpt. Ing. Hana Prudičová. 

"Až do této chvíle bylo ve VZSK Heřmanice vycvičeno 98 kynologů, psovodů i instruktorů ze zahraničí, kteří pracují na třech kontinentech - v Evropě, Asii a Jižní Americe," podotkl vedoucí výcvikového střediska služební kynologie Celní správy ČR Josef Dušánek během slavnostního předávání certifikátů. Událost hudbou doplnily děti ze Základní umělecké školy ve Frýdlantě.  

Celníky doprovázela i významná osobnost - velvyslankyně ambasády Republiky Peru v České republice Liliana de Olarte de Torres-Muga, která se aktivně podílela na přípravě projektu pro Peru, v jehož rámci budou do roku 2018 vycvičeni v Heřmanicích další 4 psovodi se svými psy.

"Jsem velice rád, že velvyslankyně do Frýdlantu také dorazila a mohla si město alespoň zběžně prohlédnout. Velmi se jí líbilo, stejně jako účastníkům kurzu. Ti měli během tří měsíců větší možnost si nejen Frýdlant, ale i celé okolí, prohlédnout více," podotkl místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka s tím, že si město výcvikového střediska v nedalekých Heřmanicích velmi váží. "Práce, kterou tam instruktoři odvádějí je skvělá a šíří dobré jméno Frýdlantského výběžku minimálně ve třech kontinentech světa. Přibližuje také tento kousek země lidem, kteří by k nám pravděpodobně nikdy nezamířili, kteří ale mohou později říci, že Frýdlantsko nebo Česká republika stojí za návštěvu a podpořit tím cestovní ruch," doplnil Jiří Stodůlka.

Po skončení ceremoniálu si pak všichni přítomní vychutnali ještě pohled na noční a vánočně vyzdobený Frýdlant z věže radnice.  ukončení kurzu psovodi Peru a Rusko

radnice 02

radnice 02

 
radnice 04

radnice 04

 
radnice 06

radnice 06

 
radnice 06b

radnice 06b

 
radnice 07

radnice 07

 
radnice 08

radnice 08

 
radnice 08a

radnice 08a

 
radnice 09

radnice 09

 
radnice 12

radnice 12

 
radnice 16

radnice 16

 
radnice 19

radnice 19

 
radnice 20

radnice 20

 
 
9.12.2016 13:50:47 | přečteno 995x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load