ENDEFRRUPLNLSPIT

V Liberci byl otevřen první lůžkový hospic v kraji

hospic 8

První lůžkový hospic v Libereckém kraji byl v úterý 5. ledna 2016 otevřen v Liberci. Zařízení pro nevyléčitelně nemocné lidi z celého kraje vzniklo přestavbou bývalého sirotčince v ulici U Sirotčince. Slavnostního uvedení do provozu se zúčastnil i prezident České republiky Miloš Zeman, Frýdlant při této události reprezentoval místostarosta Jiří Stodůlka.

Hospic už má první dva obyvatele, další budou následovat v příštích dnech. Celkem nabízí lidem na sklonku života 28 lůžek. O pacienty se budou střídavě starat 3 lékaři, 12 zdravotních sester a 14 pečovatelek, provozovatelem je Hospicová péče sv. Zdislavy.

Lůžkový hospic nabízí nevyléčitelně nemocným lidem důstojné prostředí při odchodu ze života, počítá i s pobytem příbuzných v posledních dnech života pacienta. Dostupný je všem. Cena za jeden den pobytu je 290 Kč, průměrná doba pobytu klientů je necelý měsíc. "Hospic je pro všechny. A jestli tu konec života prožije ředitel nebo bezdomovec, je nepodstatné. Pro nás je to vždy hlavně člověk, jedna duše, které pomáháme," říká ředitelka Hospicové péče sv. Zdislavy Taťána Janoušková.

Přestavba bývalého sirotčince na lůžkový hospic přišla na necelých 109 milionů korun. Zhruba 22 milionů z této částky zaplatil Liberecký kraj, zbytek nákladů pokryly dotace Evropské unie.

Více informací nejen o lůžkovém hospicu, ale i o domácí hospicové péči najdete na webových stránkách www.hospiczdislavy.cz.


lůžkový hospic Liberec otevření

hospic 1

hospic 1

 
hospic 2

hospic 2

 
hospic 3

hospic 3

 
hospic 4

hospic 4

 
hospic 5

hospic 5

 
hospic 6

hospic 6

 
hospic 7

hospic 7

 
hospic 8

hospic 8

 
hospic cedule

hospic cedule

 
 
5.1.2016 15:41:54 | přečteno 1638x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load