ENDEFRRUPLNLSPIT

Soutěž o nejlepší nakládané okurky zná vítěze

okurkiáda 5

Nejlepší nakládané okurky má ve Frýdlantu Dana Dlouhá. Jako nejchutnější je alespoň v pátek 23. září 2016 vyhodnotila v klubovně Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Frýdlant v Čechách odborná porota. Vítězkou soutěže o nakládané okurky "Okurkiády" se stala už podruhé za sebou. Také loni totiž porota právě její nakládané okurky ohodnotila jako nejlepší. Na druhém místě soutěže skončila Anna Vacková a třetí nejlepší okurky měl Karel Hartman. Vyhodnocení Okurkiády proběhlo v klubovně zahrádkářů za nemocnicí v rámci konání jejich výstavy ovoce a zeleniny.

V porotě zasedli starosta Frýdlantu Dan Ramzer, místostarosta Jiří Stodůlka, tajemnice městského úřadu Veronika Bubeníčková a matrikářka Ivana Spatzierová. "Musím se přiznat, že jsem snad nikdy v životě nesnědla najednou tolik okurek jako dnes. A i když okurky nevyhledávám, hodnocení mě bavilo. Bylo zajímavé pozorovat, jak se jednotlivé vzorky liší," prozradila matrikářka městského úřadu. Místostarosta Jiří Stodůlka si naproti tomu liboval. "Já okurky miluji, takže to pro mě byl opět zážitek. A přestože byl každý vzorek jiný, nedá se říci, že rozdíly v celkovém bodování jsou nějak výrazné. Vlastně se liší v celkovém součtu všech pozorovaných vlastností jen minimálně. Bylo to opravdu vyrovnané," podotkl. Hodnocení jednotlivých okurek si chválil i starosta Dan Ramzer. "Letos jsem byl v hodnotitelské komisi poprvé a snažil jsme se zodpovědně bodovat jednotlivá hlediska, jako je vzhled okurky, kyselost nebo zda je okurka křupavá. U vzorků jsme samozřejmě netušili, od koho pocházejí. Hodnocení tedy bylo objektivní," dodal.

Okurkiáda se letos ve Frýdlantě uskutečnila podruhé a opět v rámci výstavy ovoce a zeleniny zahrádkářů, kterou pomáhali aranžovat žáci Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant. Prohlédnout si výstavu můžete v klubovně zahrádkářů za nemocnicí ještě v sobotu 24. září 2016 od 10.00 do 17.00 hodin. "Stojí za to vidět, co všechno se dá s trochou píle vypěstovat. Ať jde o zeleninu, ovoce, květiny nebo třeba dubovou bonsaj. Jsem rád, že zahrádkáři tradici výstavy drží, a že město může podobné aktivity vyžadující spoustu volného času, podporovat," uzavřel starosta Frýdlantu.


výstava ovoce a zeleniny a okurkiáda

okurkiáda 1

okurkiáda 1

 
okurkiáda 2

okurkiáda 2

 
okurkiáda a3

okurkiáda a3

 
okurkiáda 4

okurkiáda 4

 
okurkiáda 5

okurkiáda 5

 
okurkiáda 6

okurkiáda 6

 
okurkiáda 7

okurkiáda 7

 
okurkiáda 8

okurkiáda 8

 
okurkiáda 9

okurkiáda 9

 
okurkiáda 10

okurkiáda 10

 
okurkiáda 11

okurkiáda 11

 
okurkiáda 12

okurkiáda 12

 
výstava

výstava

 
výstava 1

výstava 1

 
výstava 2

výstava 2

 
výstava 3

výstava 3

 
výstava 4

výstava 4

 
 
23.9.2016 23:02:42 | přečteno 1710x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load