ENDEFRRUPLNLSPIT

Psovodi celní správy Ukrajiny si v obřadní síni radnice převzali závěrečné certifikáty

psovodi 0

Tříměsíční kurz zaměřený na přípravu psovodů v kategorii "vyhledávání tabáku" ukončila ve čtvrtek 19. května 2016 v obřadní síni frýdlantské radnice trojice psovodů Celní správy Ukrajiny. Kurz absolvovali ukrajinští psovodi ve Výcvikovém středisku služební kynologie Celní správy České republiky v Heřmanicích. Závěrečný certifikát jim v historických prostorách radnice předal také místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka.

"Práce zaměstnanců výcvikového střediska v Heřmanicích si velmi vážím, protože je za nimi vidět výsledek. Jsem rád, že na Frýdlantsku podobné školící zařízení máme. Do regionu přivádí řadu zahraničních účastníků, kteří mají během tříměsíčního kurzu spoustu příležitostí si ho prohlédnout a poznat," podotkl místostarosta Frýdlantu.

"Výcvikové středisko Celní správy Heřmanice má od roku 2005 mezinárodní certifikát, který získalo jako teprve druhé středisko v rámci celních správ v celém světě. Od té doby tu cvičíme i zahraniční výcvikové kurzy. Tentokrát to byli tři psovodi z Ukrajiny, kteří se školili ve vyhledávání tabáku a tabákových výrobků," vysvětlil vedoucí výcvikového střediska služební kynologie Celní správy ČR Josef Dušánek. Výcvik probíhal moderní metodikou v rámci pozitivní motivace a to jak u pachových prací, tak při poslušnosti. 

Ve výcvikovém středisku služební kynologie Celní správy ČR v Heřmanicích bylo doposud vycvičeno 91 zahraničních kynologů, z toho 73 psovodů a 18 instruktorů. Pocházeli ze tří kontinentů - Evropy, Asie a Jižní Ameriky. Právě ukončený kurz byl už 21. zahraničním kurzem v řadě.

psovodi celní správy Ukrajiny závěr

psovodi 0

psovodi 0

 
psovodi 1

psovodi 1

 
psovodi 2

psovodi 2

 
psovodi 3

psovodi 3

 
psovodi 4

psovodi 4

 
psovodi 5

psovodi 5

 
psovodi 6

psovodi 6

 
 
19.5.2016 15:07:09 | přečteno 671x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load