ENDEFRRUPLNLSPIT

Prvním frýdlantským miminkem roku 2016 je Terezka Foldová

Terezka Foldová hlavní

Prvním občánkem Frýdlantu roku 2016 je Terezka Foldová. Narodila se 3. ledna 2016 v porodnici v Jablonci nad Nisou mamince Nikole Foldové a tatínkovi Tomášovi Foldovi. V pondělí 11. ledna 2016 ji jako první miminko Frýdlantu přivítal ve své pracovně starosta města Dan Ramzer. 

Terezka Foldová se narodila po necelých dvou letech manželství rodičů jako jejich první potomek. "Zatím je moc hodná, ráda spí a příliš nekřičí," shodli se rodiče. V péči o dceru se doplňují, ani tatínek se nebojí chopit povinností spojených s narozením potomka. " Přivítat první miminko Frýdlantu se sluší a já jsem rád, že se nám daří tuto tradici dodržovat. U tohoto páru je navíc hezké, že šel tradiční cestou. Nejdřív svatba a pak teprve dítě. Sám jsem Nikolu a Tomáše před rokem a půl oddával a tak jsem vlastně takovým svědkem jejich společné cesty životem. Těším se, že třeba budu jednou i u vítání jejich dcery do první třídy," usmíval se starosta Frýdlantu Dan Ramzer. 

Rodičům Terezky předal jako dárek zlatý řetízek se znamením Kozoroha, pamětní list a mamince květinu. 

Matrikářka Ivana Spatzierová pak ještě vyzvala rodiče i starostu k podpisu do pamětní knihy Frýdlantu. "S Terezkou se ještě v brzké době uvidíme, bude totiž absolvovat ještě klasické vítání nových frýdlantských občánků," doplnila. 

Frýdlant udržuje tradici zvláštního přijetí prvního občánka na radnici už pět let. Nejdéle si na své první miminko ve městě musel počkat v roce 2013, kdy se Nikola Žlebková narodila až 11. ledna. Naopak nejrychlejší byl Tomáš Čáslavský v roce 2014, který přišel na svět hned na Nový rok.

Letošní první miminko Terezka Foldová přišla na svět poměrně rychle a se skvělými předpoklady ke spokojenému startu do života. Váhou 3040 g, délkou 50 cm a šťastnými a pyšnými rodiči. 

první občánek roku 2016

Terezka Foldová 1

Terezka Foldová 1

 
Terezka Foldová 2

Terezka Foldová 2

 
Terezka Foldová 3

Terezka Foldová 3

 
Terezka Foldová 5

Terezka Foldová 5

 
Terezka Foldová 4

Terezka Foldová 4

 
Terezka Foldová 6

Terezka Foldová 6

 
Terezka Foldová 7

Terezka Foldová 7

 
Terezka Foldová 8

Terezka Foldová 8

 
Terezka Foldová 9

Terezka Foldová 9

 
Terezka Foldová 10

Terezka Foldová 10

 
Terezka Foldová 11

Terezka Foldová 11

 
Terezka Foldová hlavní

Terezka Foldová hlavní

 
 
11.1.2016 13:50:48 | přečteno 1488x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load