ENDEFRRUPLNLSPIT

O seminář, který radil jak se bránit šmejdům, byl zájem

Neotvírejte 13

Preventivní seminář nazvaný Neotvírej!, který seniorům a jejich blízkým radil jak se bránit šmejdům, měl ve čtvrtek 20. října 2016 v sále restaurace Beseda úspěch. Poslechnout si rady Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s., které má svou pobočku v Liberci, přišlo 75 seniorů a jejich blízkých. Mnozí z nich mají se šmejdy špatné zkušenosti a praktické rady si vyslechli obzvlášť pečlivě. 

"Senioři se během akce dozvěděli, jaké nové praktiky mohou od takzvaných šmejdů čekat. Že naletět mohou i během pouhého telefonátu nebo že se předváděcí akce může skrývat za přednáškou například o funkci úsporných žárovek. Dostali také rady v souvislosti s nátlakem a manipulací například při podomním prodeji. Zástupci policie pak přidali své zkušenosti přímo z našeho regionu," podotkla manažerka prevence kriminality Města Frýdlant Mgr. Alena Švejdová. 

Návštěvníci semináře si také vyslechli, jaká mají práva a povinnosti coby spotřebitelé a že každou smlouvu, kterou podepíší, si mají detailně přečíst. A získali také kontakt na Sdružení obrany spotřebitelů, které nabízí bezplatnou pomoc v případě nesnází (více si o činnosti sdružení můžete přečíst zde). Po skončení hlavní části akce si pak senioři odnesli praktické dárky pro zvýšení vlastní bezpečnosti, a to jak od Města Frýdlant, tak od Policie ČR. Mnoho seniorů využilo pak individuální konzultace jak s jednatelkou Marcelou Reichelovou, tak i s právničkou Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s. Renatou Horákovou nebo s policisty Obvodního oddělení Policie ČR ve Frýdlantě a se strážníky hlídky Městské policie Liberec, která ve městě Frýdlant slouží. Na závěr pak všem zahrála k tanci a poslechu kapela FBand. 

"Jsem rád, že si na tuto akci našel čas tak velký počet lidí. Šmejdi to totiž na nás spotřebitele budou zkoušet pořád a senioři jsou jednou z nejohroženějších skupin. Každá rada, jak se jim bránit, je dobrá. Věřím také, že informace, které tu senioři získali, předají dál. Svým příbuzným, blízkým a známým," doplnil starosta města Dan Ramzer.

Foto: mp
Frýdlant 21/10/2016
mp

Neotvírejte

Neotvírejte 1

Neotvírejte 1

 
neotvírejte 2

neotvírejte 2

 
Neotvírejte 3

Neotvírejte 3

 
Neotvírejte 4

Neotvírejte 4

 
neotvírejte 5

neotvírejte 5

 
Neotvírejte 6

Neotvírejte 6

 
Neotvírejte 7

Neotvírejte 7

 
Neotvírejte 8

Neotvírejte 8

 
Neotvírejte 9

Neotvírejte 9

 
Neotvírejte 10

Neotvírejte 10

 
Neotvírejte 11

Neotvírejte 11

 
Neotvírejte 12

Neotvírejte 12

 
Neotvírejte 13

Neotvírejte 13

 
Neotvírejte 14

Neotvírejte 14

 
Neotvírejte 15

Neotvírejte 15

 
Neotvírejte 16

Neotvírejte 16

 
Neotvírejte 17

Neotvírejte 17

 
 
21.10.2016 9:19:21 | přečteno 564x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load