ENDEFRRUPLNLSPIT

Most v ulici Vrchlického je uzavřen, prochází rekonstrukcí

most Vrchlického 2

Sedmého července byl kvůli opravě havarijního stavu uzavřen most přes železniční trať v ulici Vrchlického. Práce na něm budou probíhat během výluky na trati od 11. do 20. července 24 hodin denně, poté až do konce září pouze v denních hodinách. Obyvatelé žijící pod Křížovým vrchem musí v této době počítat s objížďkami, most není průchozí ani pro pěší. Senioři a zdravotně postižení ale mohou využít k dopravě či zajištění základních potřeb služeb Pečovatelské služby Frýdlant.

Most ve Vrchlického ulici, přemosťující železniční trať mezi stanicemi Frýdlant v Čechách a Raspenava, se měl opravovat už loni. „Zástupci Českých drah ale tenkrát vyčíslili náklady na odstávku železniční dopravy na neuvěřitelnou částku 42 milionů korun, což je pro Frýdlant naprosto neúnosná suma. Čekalo se tedy na termín, kdy České dráhy kvůli svým vlastním opravám samy uzavřou provoz na trati. To nastalo v pondělí 11. července, kdy byl kvůli pracím zastaven provoz mezi Libercem a Frýdlantem a to až do 20. července,“ říká místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka. Celá obnova mostu se v tomto čase stihnout nedá, nicméně práce budou v tomto termínu probíhat nepřetržitě, 24 hodin denně. Obnova mostu přijde na necelé dva miliony korun bez DPH, nepřetržité práce a zkrácení technologických přestávek ji prodraží o více než 510 tisíc korun bez DPH.

Harmonogram uzavírek a prací:

V pondělí 20. června bylo staveniště předáno dodavateli stavby a začnou přípravné práce. Od 7. července do 20. července bude most úplně uzavřen. 11. července začala výluka Českých drah a na mostě se začalo pracovat 24 hodin denně. Nepřetržité práce skončí spolu s výlukou 20. července a budou probíhat jen v denních hodinách. Ukončení stavby se předpokládá 30. září 2016, nicméně pokud to klimatické podmínky dovolí a průběh stavby půjde podle plánu, mohla by oprava mostu skončit už v polovině září.

Obyvatelé Frýdlantu, žijící za mostem směrem ke Křížovému vrchu, musejí k dopravě do města využít objízdných tras. „Most není průchozí ani pro pěší, z důvodu nesouhlasu Českých drah s. p. pak nebylo možné zajistit ani lávku pro pěší. Proto jsme se rozhodli, že pro seniory, méně pohyblivé občany a tělesně postižené zajistíme po dobu uzavření mostu automobil Pečovatelské služby Frýdlant. Díky němu se mohou dostat k lékaři a mají také zajištěny základní potřeby, včetně dovozu nákupu,“ ujišťuje místostarosta Jiří Stodůlka. Služba je zajištěna po dobu stavby vždy od pondělí do pátku od 7,00 do 14,00 hodin a lze ji objednat na telefonním čísle 724 308 178. 

20.6.2016 21:52:18 | přečteno 1605x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load