ENDEFRRUPLNLSPIT

Knihovna připravila pro děti dva hravé programy

komiks hlavní

Dva zajímavé interaktivní programy připravila na březen pro děti mateřských a základních škol Městská knihovna ve Frýdlantě. Dětem základních škol je určeno představení komiksu, děti školkové a z prvních tříd si zase mohou užít Seznámení s abecedou. Oba programy nabízí knihovna pro děti nejen v březnu. Objednat se na ně mohou i po zbytek školního roku.

Se zajímavými programy pro děti přišla knihovna právě v březnu především proto, že je označován jako měsíc knihy a čtenářství obecně. Vzbudit mají v dětech zájem o písmenka a knihy nejen plné textu, ale i o ty obrázkové, komiksy.

Malé děti se v prostorách dětské knihovny seznámí hravou formou s abecedou. Připraveno je pro ně i barevné otáčecí kolo s písmenky a úkoly. „U většiny dětí bude tento program vůbec prvním setkáním s knihovnou a tak jim v jeho rámci knihovnu také představím jako domeček pro knihu. Průvodce mi při tom bude dělat náš maskot Knihomol, kterého máme už nejen na obrázku, ale i jako loutku,“ popisuje autorka obou programů Radka Wittmayerová z knihovny ve Frýdlantu.

Druhý program je pak určen dětem základních škol. Zaujme jak děti z prvního, tak z druhého stupně. „Představuji v něm dětem komiks, který určitě znají minimálně díky oblíbenému Čtyřlístku. Vysvětluji pravidla komiksu, jak se v něm mluví, co se schovává do bublin. Děti se během lekce naučí komiksovou abecedu a vytvoří s pomocí obrázků svůj vlastní příběh,“ říká Radka Wittmayerová. Součástí programu je také přiblížení toho, že i výraz tváře je v komiksu důležitým prvkem, který hraje ve vnímání celého příběhu důležitou roli.

A proč se dětem představuje zrovna komiks? „Dnešní doba je zrychlená, vše je hektické, i děti už raději přijímají informace a děj ve zkratce. V tom je komiks dobrý, protože v něm lze na jedné jediné stránce v podstatě převyprávět celý lidský život. Tak, jak to ukazuji například na příběhu Jana Husa. O jeho osobnosti na těch několika málo obrázcích může vypovídat mnohé. Co má na sobě, co drží v ruce, jak se tváří, co zrovna dělá a pak také co si myslí nebo co říká, což se schová do bublin,“ doplňuje autorka programu.

Oba programy nejsou určeny výhradě pro školy a školky ve Frýdlantě, přihlásit se do nich mohou i školská zařízení z okolních měst a obcí.  

Programy jsou vždy přizpůsobeny věku dětí, které jsou zrovna objednány.  

Na snímcích ve fotogalerii se s komiksem seznamují děti z druhého stupně ZŠ Praktická a ZŠ Speciální.

program komiks v knihovně

komiks 1

komiks 1

 
komiks 2

komiks 2

 
komiks 3

komiks 3

 
komiks 4

komiks 4

 
komiks 5

komiks 5

 
komiks 6

komiks 6

 
komiks 7

komiks 7

 
komiks 8

komiks 8

 
komiks 9

komiks 9

 
komiks 10

komiks 10

 
komiks společná

komiks společná

 
komiks hlavní

komiks hlavní

 
 
4.3.2016 12:03:03 | přečteno 915x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load