ENDEFRRUPLNLSPIT

Hurá na Brusel! Zvolali studenti oktávy frýdlantského Gymnázia

gymnazisté v Bruselu

Žáci oktávy Gymnázia Frýdlant, kteří v minulém školním roce vyhráli soutěž (Natočte video o EU) se svým přepracováním evropské hymny, vyrazili v sobotu 3. září na pětidenní výlet do Bruselu. Dlouhou cestu si zpestřili zastávkou ve Frankfurtu nad Mohanem, městě mrakodrapů, kde viděli například sídlo Evropské národní banky nebo rodný dům J. W. Goetha.

Neděle patřila Bruselu. Procházka začala u gotické katedrály sv. Michala a sv. Guduly, vedla dál přes náměstí Grote Markt, kolem čůrajícího chlapečka, který byl zrovna oblečen do vojenského, a pochopitelně též okolo čůrající holčičky.

V pondělí byla naplánovaná trasa do zábavního parku Mini-Evropa, v němž žáci zavítali též do Atomia. Následovalo univerzitní město Lovaň, návštěva Antverp, Brugg a Gentu.

Poslední den byly na programu další krásy Bruselu a po obědě návštěva Evropského parlamentu. Pan Jan Řebřina, úředník Evropského parlamentu, žákům vysvětlil jeho fungování a ukázal jim jednací sál. Setkali se s europoslancem panem Pavlem Teličkou a ptali se na vše, co je na Evropském parlamentu zajímalo. Po prohlídce parlamentu čekalo ještě Parlamentárium a vítězný oblouk a ve večerních hodinách odjezd zpět do České republiky.

Mgr. Alena Hlávková
ředitelka Gymnázia Frýdlant

27.9.2016 9:00:01 | přečteno 698x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load