ENDEFRRUPLNLSPIT

Historický pochod za pokladem přilákal na dvě stovky dětí a rodičů

pochod 10a

S velkým úspěchem se v sobotu 14. května 2016 setkal Historický pochod za pokladem, na kterém ve Frýdlantu měsíce dopředu pracovali žáci jedné z letošních extra tříd – žáci historického semináře. Na trasu pochodu, který začínal na tenisových kurtech pod zámkem a končil na druhé straně města u rozhledny, se vydalo 152 dětí a více než 40 dospělých. Všichni si chválili připravenost a propracovanost akce. 

Historický pochod za pokladem připravovalo od listopadu minulého roku 15 dětí historického semináře. Ještě než začaly vymýšlet trasu pochodu, měly za úkol najít pověsti, které se váží k Frýdlantu a vytvořit z nich volným převyprávěním podklad k putování. „Z převyprávěných pověstí jsme pak vytvořili brožuru nazvanou Deset pověstí z Frýdlantska, kterou doplnili svými ilustracemi studenti Gymnázia Frýdlant. Tato brožura byla pro putující velmi důležitá, protože skrývala odpovědi na některé otázky, které na děti i dospělé na trase čekaly,“ vysvětlila patronka extra třídy Lucie Zralá.

Kromě brožury čekala na startu na každého putujícího startovní karta s tužkou, děti dostaly na posilněnou také sušenku a pití v krabičce. Pak už se účastníci pochodu vydali podle mapy ve startovní kartě po trase pochodu, kde na ně čekalo 18 otázek s vazbou na Frýdlant a jeho historii a také 9 zábavných úkolů. Jiné otázky a úkoly byly vždy pro děti do 8 let, pro děti nad 8 let a dospělé. „Pochod měřil celkem 4 a půl kilometru a na děti po jeho projití a zodpovězení soutěžní otázky čekal pod rozhlednou sladký poklad. Dospělí si za odměnu mohli opéct buřta,“ doplnila Lucie Zralá.

Vyvrcholením celého pochodu, na kterém se kromě dětí z historického semináře extra třídy podílelo i dalších 15 dětských dobrovolníků, pak bylo losování odevzdaných kupónů. Během toho většina dětí ještě vyhrála cenu v podobě vstupenek do Aquaparku Babylon, iQlandie, iQparku, bazénu Liberec, zoo Liberec, na hrad a zámek Frýdlant, vstupenky do kina, na lanovku na Ještěd, do Dinoparku Liberec, Bowlingu Frýdlant nebo hotelu Antonie.

Po cestě k cíli i pod samotnou rozhlednou zaznívala z úst rodičů i dětí na adresu pochodu samá chvála. „Historický pochod za pokladem byl skvěle připravený a měl nápad. Klobouk dolů před všemi, kdo se na něm podíleli,“ podotkl například starosta Frýdlantu Dan Ramzer, který se ho také zúčastnil. Zatímco děti byly nadšené nejvíce z úkolů za razítka, během kterých například lovily „ryby“, přenášely vodu v kelímku, střílely z luku, nosily drahé kamení nebo se se šunkou snažily ošálit v běhu draka, dospělí hodnotili celkovou koncepci. „Moc se mi líbilo to ponoření do historie Frýdlantu. To je výborný nápad. A díky převyprávěným pověstem jsme se i dozvěděli spoustu nových věcí. Myslím, že to byla jedna z nejlepších akcí pro děti, kterou jsme tu v poslední době měli,“ podotkl jeden z účastníků pan Žáža.

Extra třída děkuje všem zúčastněným i dobrovolníkům a sponzorům. Účastníky pochodu pak chce ještě poprosit o malou laskavost. „Chtěli bychom požádat všechny, kteří mají k pochodu nějaký komentář, návrh do budoucna i nějakou výtku, aby se ozvali na email lucie.zrala@zsazusfrydlant.cz. Názory i nápady a připomínky nám pomohou projekt zhodnotit a v případě dalších ročníků pochod dotáhnout k dokonalosti,“ uzavřela patronka extra třídy Lucie Zralá.   

historický pochod za pokladem

pochod 1

pochod 1

 
pochod 1b

pochod 1b

 
pochod 2

pochod 2

 
pochod 3

pochod 3

 
pochod 4

pochod 4

 
pochod 5

pochod 5

 
pochod 5b

pochod 5b

 
pochod 5c

pochod 5c

 
pochod 6

pochod 6

 
pochod 7

pochod 7

 
pochod 7b

pochod 7b

 
pochod 8

pochod 8

 
pochod 8b

pochod 8b

 
pochod 9

pochod 9

 
pochod 9b

pochod 9b

 
pochod 10

pochod 10

 
pochod 10a

pochod 10a

 
pochod 10b

pochod 10b

 
pochod 11

pochod 11

 
pochod 12

pochod 12

 
pochod 12b

pochod 12b

 
pochod 13

pochod 13

 
pochod 14a

pochod 14a

 
pochod 14b

pochod 14b

 
pochod 14c

pochod 14c

 
pochod 14

pochod 14

 
pochod 15

pochod 15

 
pochod 15b

pochod 15b

 
 
16.5.2016 10:35:33 | přečteno 1339x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load