ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlantští senioři jsou opět na letním táboře v Ráji

tábor 22

Už podruhé se aktivní senioři z Frýdlantu účastní letního seniorského tábora, který nejen pro frýdlantské, ale i pro liberecké a jablonecké seniory pořádá opět Komunitní středisko kontakt Liberec. A to opět ve spolupráci s Městem Frýdlant a Centrem sociálních služeb Jablonec nad Nisou. Za prázdninovými zážitky vyrazilo na tábor v prvním turnusu 49 seniorů. Až do soboty 9. července 2016 je čeká plnění nejrůznějších úkolů v rámci celotáborové hry nazvané Pod pěti kruhy.

Senioři ve věku od 69 do 80 let jsou opět ubytovaní v rekreačním středisku Ráj nedaleko Komárovského rybníka na Mladoboleslavsku. Táborový režim je stejný, jako u dětských táborů. Nechybí budíček, rozcvička nebo polední klid. Zatímco v loňském roce byla táborová hra zaměřená na středověk, tentokrát jsou hlavním motivem olympijské hry. Účastníci tábora proto byli rozděleni do pěti družstev, každé má jednu z barev olympijských kruhů. Táboroví vedoucí se pak proměnili v řecké bohy, kteří rozdělují jednotlivé úkoly a také odměny za vítězství v podobě vavřínových listů. „Úkoly jsou různorodé. Například v pondělí jsme se zaměřili na sportovní výkony, plavalo se, házelo na basketbalový koš, hráli jsme mölkky, stolní tenis, stolní fotbal, pétanque a minigolf. Jindy ale zase potrápíme mozkové závity a prověříme i umělecké nadání,“ říká jeden z táborových vedoucích starosta Frýdlantu Dan Ramzer, který vystupuje coby obávaný bůh severního větru Boreás.

Řada seniorů není na táboře poprvé a to, že už dopředu věděli, v jakém prostředí týden prázdnin stráví, si pochvalují. „Jsme víc v klidu. Loni to bylo moc prima, takže jsme se jen těšili. Odpadl takový ten strach z neznámého,“ říká například Jana Válková z Frýdlantu. Další tábornice, Evžeňa Strnadová, si pochvaluje partu, která na táboře je. „S většinou se známe nejen z minulého roku, ale i z akcí, na kterých se seniorské kluby z Liberce, Frýdlantu a Jablonce nad Nisou po celý rok potkávají. Ta přátelství se prohlubují a jsou už jiná, než byla loni. Daleko silnější, což má na atmosféru tady velký vliv,“ podotýká s úsměvem.

Tábor si ale chválí i nováčci na něm. „Já jsem byla v životě na táboře jen jednou a to ještě na takovém, který mi všechny tábory napříště zošklivil. Bylo to po válce, kdy jsme byli všichni hubení a ten tábor měl jediný cíl – co nejvíc nás vykrmit. Nikomu bych ho nepřála. Jsem ráda, že jsem si pro sebe mohla reputaci táborů tady vylepšit. Protože jsem tu moc spokojená, ostatně přihlásila jsme se hned v lednu, když jsem o táboře slyšela poprvé. Už tehdy jsem věděla, že to bude super“ vypráví Soňa Patočková z Jablonce nad Nisou. Její kamarádka Irena Frydrychová si pochvaluje celou organizaci i zázemí. „Jídlo je dobré, ubytování pěkné a počasí nám přeje. Co je ale nejlepší, je program. Ani na chvíli se nenudíme, není na to prostě čas,“ říká. Nadšená je i z táborových vedoucích. „Zvlášť váš starosta Frýdlantu je neuvěřitelný. Druhý takový prostě není, neváhá pro legraci udělat téměř cokoli,“ směje se.

Tábor se zatím vyvíjí velmi dobře. Počasí nám přeje, parta je skvělá a účastníci tábora jsou spokojení, což je vlastně nejdůležitější,“ hodnotí starosta Frýdlantu alias bůh Boreás.

První turnus tábora seniorů končí v sobotu 9. července 2016, naváže na něj ale hned druhý, také týdenní.

tábor senioři

tábor 1

tábor 1

 
tábor

tábor

 
tábor 2

tábor 2

 
tábor 3

tábor 3

 
tábor 4

tábor 4

 
tábor 5

tábor 5

 
tábor 6

tábor 6

 
tábor 7

tábor 7

 
tábor 8

tábor 8

 
tábor 8b

tábor 8b

 
tábor 9

tábor 9

 
tábor 10

tábor 10

 
tábor 11

tábor 11

 
tábor 12

tábor 12

 
tábor 13

tábor 13

 
tábor 14

tábor 14

 
tábor 15

tábor 15

 
tábor 16

tábor 16

 
tábor 17

tábor 17

 
tábor 18

tábor 18

 
tábor 19

tábor 19

 
tábor 20

tábor 20

 
tábor 21

tábor 21

 
tábor 22

tábor 22

 
tábor 23

tábor 23

 
tábor 24

tábor 24

 
tábor 25

tábor 25

 
 
4.7.2016 22:32:28 | přečteno 2281x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load