ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlantský starosta byl hostem Jabloneckého škrpálu na Prezidentské chatě

Škrpál 5

Hostem další části Jabloneckého škrpálu byl v pátek 26. srpna 2016 na Prezidentské chatě v Jizerských horách starosta Frýdlantu Dan Ramzer. Jablonecký škrpál je série turistických výletů, které pro aktivní seniory z Jablonce nad Nisou pořádá už čtvrtým rokem tamní Centrum sociálních služeb. Letošní ročník je s Frýdlantem provázaný, startoval totiž na hradě a zámku ve Frýdlantu za účasti našich aktivních seniorů. Zahájil ho společně se starostou Frýdlantu i primátor Jablonce nad Nisou Petr Beitl. Teď se oba opět sešli při druhé významnější akci v rámci Škrpálu právě na Prezidentské chatě. 

"Bylo to velmi přátelské a zajímavé setkání. Seniorští účastníci Škrpálu nám během něj ukazovali, kolik už letos ušli kilometrů. Jsou to úctyhodné výkony," podotkl starosta Frýdlantu Dan Ramzer. Každý účastník Jabloneckého škrpálu musí totiž během sezóny ujít minimálně 100 kilometrů. "Jsem rád, že mě na toto setkání primátor Jablonce nad Nisou pozval. Měli jsme společně se seniory čas si povědět, jaké jsou novinky, protože mnohé z účastníků Škrpálu znám ze seniorského tábora a jiné zase z jiných společných akcí našich seniorských klubů. Vzhledem k houbařským žním jsme také obdivovali houbové úlovky. A došlo i na hudbu, protože jsem s sebou přivezl kytaru," usmíval se Dan Ramzer. 

Škrpálníci mířili na Prezidentskou chatu ze dvou míst. Jedni se na ní vydali z Janova trasou Pod Tesankou a kolem Jablonecké chaty, další zvolili méně náročnou trasu z Bedřichova přes Královku. Všechny pak u Prezidentské chaty vítaly tradičně dvě ze seniorek chlebem a solí a společně si pak všichni dali guláš. Jablonecký Škrpál bude ještě pokračovat dalšími pochody, ukončí ho 23. září tradiční štafeta. Tedy pochod, během nějž první skupina vyrazí z Ještědu na Rašovku, druhá bude pokračovat z Rašovky na Rádlo a třetí posléze vyrazí z Rádla do Centra sociálních služeb. 

Aktivní senioři z Frýdlantu a Jablonce nad Nisou se opět potkají už zítra, v úterý 30. srpna 2016 v Jablonci na Nisou v Klubu seniorů v Novoveské ulici na setkání letních táborníků a hráčů mölkky. Na programu bude miniturnaj v této hře, prohlédnou se fotky z tábora a dojde i na opékání vuřtů. 

Jablonecký škrpál na Prezidentské chatě

Škrpál 1

Škrpál 1

 
Škrpál 2

Škrpál 2

 
Škrpál 3

Škrpál 3

 
Škrpál 4

Škrpál 4

 
Škrpál 5

Škrpál 5

 
Škrpál 6

Škrpál 6

 
Škrpál 7

Škrpál 7

 
Škrpál 8

Škrpál 8

 
Škrpál 9

Škrpál 9

 
 
29.8.2016 10:34:35 | přečteno 921x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load