ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlant vypomáhá myslivcům při obnově odchovny divokých kachen

Harta Višňová cedule

Opravu střechu, kterou zatéká, plánují letos členové Mysliveckého spolku Harta Višňová ve své klubovně a odchovně divokých kachen ve Frýdlantu. Pomůže jim s tím i Město Frýdlant. Myslivcům totiž darovalo dřevo na novou střechu. 

„Jde o dřevo z městských lesů. Konkrétně o smrky, které byly napadené kůrovcem a bylo tak jako tak nutné je pokácet,“ říká starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Klubovna mysliveckého sdružení, která je ve Frýdlantě u městského hřbitova, si už opravu střechy zaslouží. „Vznikla v 70. letech minulého století a od té doby v ní žádná rekonstrukce neproběhla. Střechou zatéká a ničí se interiér. Může za to jednak stáří materiálu, který na ni byl použit, na vině jsou ale také zloději kovů. Ti na nevysoký objekt lezli a střechu na některých místech poškodili,“ vysvětluje za Myslivecký spolek Harta Višňová Josef Hrdina.

odchovna 1
(Na snímku Josef Hrdina poukazuje na poškozený strop objektu)

Vedle střechy, která se opravy dočká během jara, připravili na letošní rok myslivci i výměnu rozvodů vody. Tu už ale mají za sebou.

Myslivecký spolek Harta Višňová má v současné době 14 členů a jednoho adepta. V areálu u hřbitova provozuje odchovnu divokých kachen, které na podzim vypouští do honitby a do přírody. Ročně odchová zhruba stovku těchto divokých ptáků.

„Jsme rádi, že nám město nabídlo dřevo na střechu bezplatně a děkujeme za to. Peníze, které jsme ušetřili, můžeme investovat do další obnovy areálu nebo do péče o divokou zvěř,“ podotýká Josef Hrdina.

„Myslivecký spolek hospodaří v příměstském lese, kam chodí lidé rádi na procházky. Pomáhají se tu starat o životní prostředí. I proto město na bezplatné poskytnutí dřeva na opravu střechy rádo kývlo,“ uzavírá Dan Ramzer. 

11.2.2016 13:56:40 | přečteno 810x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load