ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlant se opět účastnil mezinárodního setkání Frýdlantů

setkání Frýdlantů 2016

Město Frýdlant se začátkem července opět účastnilo mezinárodního setkání "Frýdlantů". Jde o setkání 10 měst, která se stále jmenují nebo v minulosti jmenovala Frýdlant. Tentokrát se jejich zástupci z České republiky, Polska, Ruska a Německa setkali v polském městě Miroslawiec. Severočeský Frýdlant reprezentovala čtveřice dam v čele s tajemnicí Městského úřadu Veronikou Bubeníčkovou. 

"Na setkání Frýdlantů ten náš Frýdlant ještě ani jednou nechyběl. Polské město Miroslawiec bylo hostitelem vůbec poprvé, je totiž ve spolku nováčkem. Setkání to ale bylo velmi inspirativní. Pozváni byli i lidé, kteří se v městě narodili, ale po druhé světové válce byli coby Němci odsunuti. Ani jednou ale nebyla kvůli historickým událostem z žádné strany cítit vůči nikomu žádná zášť. Byla to cenná zkušenost," podotkla tajemnice Veronika Bubeníčková. 

Během třídenní návštěvy pak první červencový víkend účastníci srazu Frýdlantů navštívili například tamní stáčírnu vod s vlastní výrobnou pet lahví nebo podnik vyrábějící návěsy pro zemědělské stroje a absolvovali sportovní dopoledne, při kterém nemohl chybět tradiční hod kamenem. 

Frýdlant setkání měst se stejným názvem organizoval za uplynulých dvacet let už dvakrát, poprvé v roce 2001, podruhé v roce 2010, těsně před ničivou povodní. Příště bude devět spřátelených měst a obcí hostit v roce 2020. 

setkání Frýdlantů 2016

setkání Frýdlantů 1

setkání Frýdlantů 1

 
setkání Frýdlantů 2

setkání Frýdlantů 2

 
setkání Frýdlantů 3

setkání Frýdlantů 3

 
setkání Frýdlantů 2016

setkání Frýdlantů 2016

 
 
11.7.2016 9:47:08 | přečteno 942x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load