ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlant opět ožije jazzem při Letní jazzové dílně Karla Velebného

LJD kino 4

V sobotu 13. srpna 2016 se Frýdlant opět po roce promění na celý týden v hlavní město jazzu. Startuje tu 33. ročník Letní jazzové dílny Karla Velebného. Týdenní seminář je nejstarším specializovaným kurzem v České republice, na kterém převážně mladí hudebníci a zpěváci pronikají do tajů jazzové interpretace. 

Frýdlant žije během Letní jazzové dílny Karla Velebného celý týden hudbou. Od soboty se budou každý večer setkávat v sále restaurace Beseda lektoři i frekventanti na společných jam sessions. V úterý 16. srpna bude na frýdlantské radnici zahájena výstava fotografií Jazz World Photo 2016 a po vernisáži zahrají od 18:00 hodin na nádvoří frýdlantské radnice lektoři Letní jazzové dílny především seniorům, ale vítáni jsou všichni posluchači.

Ve středu 17. srpna 2016 vystoupí různé lektorské sestavy na koncertu, jaký je možné slyšet jenom jednou za rok na nádvoří frýdlantského zámku. Mimořádné setkání naší jazzové smetánky se zahraničními hosty bývá vždycky velkým hudebním zážitkem. Začátek je v 18:00 hodin, v případě nepříznivého počasí se koncert uskuteční v kině.

Poslední dva večery budou patřit zhruba 160 frekventantům, kteří večtvrtek a v pátek 18. a 19. srpna předvedou rodičům, přátelům i místnímu publiku na koncertech v sále restaurace Beseda, co během týdne ve Frýdlantu „pochytili“.
Po skončení letošního ročníku zůstane ještě ve Frýdlantu 6 lektorů a 16 frekventantů a tato sestava nazkouší pod uměleckým dohledem Neila Wetzela originální repertoár, který 22. a 23. srpna nahraje ve studiu A Českého rozhlasu. Skladby pak budou vydány na speciálním „frýdlantském“ albu.

„Letní jazzová dílna Karla Velebného patří ke stálým a významným kulturním akcím nejen v rámci Libereckého kraje, ale v rámci celé republiky. Každý rok na ni přijíždí kolem 150 účastníků, přičemž zhruba 20 z nich jsou lektoři, zbytek pak frekventanti. Všichni společně mají během toho týdenního kurzu čas i na to, aby naše krásné město poznali,“ říká starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Letní jazzová dílna je s Frýdlantem spjata od svého prvopočátku. V celé své historii se jen jednou konala v jiném městě. „Bylo to v roce 2010 a příčinou byly ničivé povodně, které v tomto roce Frýdlant zasáhly. Organizátoři proto museli dílnu operativně narychlo přesunout do Přerova. Už v roce 2011 se ale dílna opět do Frýdlantu vrátila,“ doplňuje Dan Ramzer.

Město Frýdlant Letní jazzovou dílnu pravidelně finančně podporuje. Letos na akci z rozpočtu uvolnilo částku 200 tisíc korun.  

10.8.2016 10:14:11 | přečteno 1190x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load