ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlant má v létě co nabídnout

Frýdlant

Léto nemusíte trávit jen v zahraničí u moře, i v naší republice je krásně. A ve Frýdlantě dvojnásob. Na své si tu přijde každý. Frýdlant nabízí kulturní památky, wellness i nádhernou přírodu, kde lze sportovat, provozovat turistiku nebo jen relaxovat. 

Každý, kdo ve Frýdlantě žije nebo k nám přijede na výlet či dovolenou, by si neměl nechat ujít návštěvu místních památek. Město Frýdlant zve na radnici, kde si lze prohlédnout historické prostory radnice, městské muzeum ve druhém patře a zajít lze i na radniční věž. Jen o malý kousek dál je pak turistům k dispozici muzeum Špitálek nebo Frýdlantský betlém. Za pozornost stojí i městská památková zóna a frýdlantské kostely. 

Ve Frýdlantě stojí za všimnutí i náměstí T. G. Masaryka, které je velmi často oceňováno architekty a v létě turisty vábí a baví netradičními vodotrysky, které ze země vyvěrají vždy každou celou hodinu v místě sousedícím s kašnou. 

Nad městem se tyčí hrad a zámek Frýdlant, který je ve správě Národního památkového ústavu. Hned pod ním pak můžete svlažit hrdlo v nově obnoveném Zámeckém pivovaru Frýdlant, kde pořádají také turistické prohlídky. 

Volný čas pak můžete ve Frýdlantě strávit s dětmi třeba na novém hřišti u ZŠ Purkyňova, kde si mohou zajezdit na oválu s dopravními značkami, pumptracku, pohrát si na prolézačce z lan nebo na herních prvcích, které mají podobu zvířátek. Nebo zajděte do městského kina

Požadavky na wellness, odpočinek a koupání pak může splnit Antonie hotel

Frýdlant pak má co nabídnout i milovníkům turistiky a přírody. Hned nad městem se tyčí rozhledna, okolí je přímo ideální k procházkám po lese a okolních obcích. A kdo by chtěl vyrazit na kolo, má šanci na nedalekém Singltreku pod Smrkem

Užijte si léto u nás, ve Frýdlantu!

Frýdlant

Frýdlant

Frýdlant

 
vodotrysky

vodotrysky

 
obřadní síň

obřadní síň

 
náměstí s radnicí

náměstí s radnicí

 
městské muzeum v radnici

městské muzeum v radnici

 
betlém celek

betlém celek

 
Špitálek

Špitálek

 
muzeum Špitálek

muzeum Špitálek

 
zámek celek listí

zámek celek listí

 
kostel Nalezení sv. Kříže z věže radnice

kostel Nalezení sv. Kříže z věže radnice

 
rozhledna

rozhledna

 
městské hradby

městské hradby

 
 
21.7.2016 14:19:29 | přečteno 1953x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load