ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlant bude v pátek a o víkendu patřit florbalu. Startují FrýGames

florbal

Hned dva turnaje ve florbalu bude v rámci druhého ročníku FrýGames hostit koncem týdne Frýdlant. V hale zimního stadionu se nejprve v pátek 3. června odehraje školní florbalový turnaj pro chlapce a dívky ve věku 10 - 15 let, o víkendu pak bude po oba dva dny probíhat amatérský florbalový turnaj pro dospělé. Oba turnaje jsou volně přístupné veřejnosti, připraveno je na nich i občerstvení a návštěvníci si budou moci vyzkoušet na speciálním měřícím zařízení rychlost, jakou dokáží vystřelit florbalovou hokejkou míček. 

"Florbalový turnaj jsme uspořádali poprvé loni. Hlavně proto, abychom zvýšili povědomí místních o tomto sportu. Náš klub Smědavští vlci, který turnaj pořádá, je složený z kluků z Frýdlantska a působí tu už léta. Málo se o tom ale ví, protože turnaje jezdíme hrát do Smržovky. U nás ve Frýdlantě nemáme v současné době hřiště požadovaných rozměrů," říká předseda klubu Smědavští vlci a pořadatel FrýGames Lukáš Vlasák. Letos jde už o druhý ročník turnaje, který je navíc doplněn páteční soutěží pro děti. "Do školního turnaje je přihlášeno 7 chlapeckých týmů a 4 dívčí. Doufáme, že tím zvýšíme zájem dětí o tento sport a podaří se nám je třeba získat do týmu. Ten dívčí už ve Frýdlantě funguje, chlapecký bychom velmi rádi otevřeli. Pokud tedy budou mít děti zájem, uvítáme, když se nám přihlásí," doplňuje další z organizátorů a člen Smědavských vlků Jakub Krýcha. 

Oba turnaje se budou hrát na speciálně vytvořených hřištích přímo v hokejové hale. Rozměry hřiště jsou 23 x 13 metrů. První zápas školního turnaje startuje v pátek 3. června v 9.00 hodin ráno a hrát se bude až do 13.30 hodin. Následovat bude vyhodnocení. 

Víkendový amatérský turnaj startuje v sobotu i v neděli v 9.00 hodin, v sobotu se bude hrát do 19.30 hodin, v neděli do 16.00 hodin, kdy bude turnaj zakončen vyhlášením vítězů. "Do amatérského turnaje máme přihlášeno 16 týmů, které mohou být smíšené. Zapojí se tak i ženy. Zahrát si přijde i loňský vítěz, tým Sheet Riders. Budeme rádi, když si na turnaj najdou cestu i lidé, kteří o tomto sportu zatím moc nevědí, protože je to sport zajímavý. A třeba mezi hráči objeví i jednoho z Bílých Tygrů Liberec. Kterého, nebudeme prozrazovat," doplňuje s úsměvem Jakub Krýcha. 

Během víkendu bude v rámci turnaje odehráno 64 zápasů, hrací doba jednoho je 15 minut. 

FryGames dětiFryGames dospělí


1.6.2016 18:56:33 | přečteno 1851x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load