ENDEFRRUPLNLSPIT

Díky třídění v pytlovém systému bude příští rok ušetřena poplatku za odpady stovka občanů

IMG 3986

Ve Frýdlantě stoupá počet lidí, kteří si správným a aktivním tříděním odpadů v pytlovém systému snižují částku, kterou platí za odpady. V příštím roce nebude díky tomu muset roční poplatek za odpady hradit 102 občanů města. V období listopad 2015 až říjen 2016 totiž vytřídili tolik odpadu, že si částku za odpady ponížili na nulu.

Počet lidí, kteří si aktivním tříděním uhradili poplatek za odpady na celý rok, přitom rok od roku stoupá. „Pro porovnání v období listopad 2014 až říjen 2015 si aktivním tříděním uhradilo poplatek za odpad pro letošek 31 občanů. Letos už bylo takto aktivních třídičů více, poplatek si tříděním uhradilo pro příští rok více než třikrát tolik lidí,“ říká Helena Fialová z majetkosprávního odboru, která má odpadové hospodářství ve své kompetenci.

Systém pytlového třídění odpadu funguje ve Frýdlantu od roku 2013. Počet lidí, kteří jsou do něj zapojeni a aktivně se podílejí nejen na kvalitě vytříděného odpadu, ale také si snižují výši poplatku za odpady, se rok od roku zvyšuje. „V roce 2015 bylo k poslednímu říjnu do systému zapojeno 735 občanů, letos posledního října už to bylo 880 občanů. Zvyšující se zájem o tento systém nás velmi těší. Věřím, se takzvaných třídičů bude i nadále přibývat, ostatně kdo z nás není rád, když může trochu ulevit své peněžence,“ podotkl starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Ti, kdo do pytlového systému třídění odpadů ve Frýdlantu zatím přihlášeni nejsou, to mohou jednoduše změnit. Stačí se zaregistrovat na Městském úřadě Frýdlant na odboru majetkosprávním u Heleny Fialové. Po zaevidování získá občan informační leták, pytle na třídění odpadu (na papír, plasty, PET lahve a nápojové kartony) a samolepky s čárovým kódem, které identifikují každého občana a druh sbíraného odpadu.

Pak už stačí jednotlivé druhy odpadu třídit do dodaných pytlů a buď je vždy v daný termín vozit do sběrného dvora, nebo se přihlásit k tomu, že budou odvezeny městem během svozového dne. Sleva na poplatku za odpady na příští rok je za jeden kilogram aktuálně: 3,00 Kč za 1 kg papíru, 2,00 Kč za 1 kg plastů, 2,00 Kč za 1 kg PET lahví a 3,00 Kč za 1 kg nápojových kartonů.

7.11.2016 14:33:08 | přečteno 791x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load