ENDEFRRUPLNLSPIT

Děti z Frýdlantska uspěly v myslivecké soutěži Zlatá srnčí trofej

zlatá srnčí trofej 5

Ve dnech 13. a 14. května 2016 se v překrásném areálu Základní a Mateřské školy Osečná konalo okresní kolo dětské myslivecké soutěže Zlatá srnčí trofej, pořádané Okresním mysliveckým spolkem Liberec a Mysliveckým sdružením Osečná-Kotel. Do soutěže se zapojily i děti z Frýdlantska. 

Už v pátek 13. května navečer se do areálu školy v Osečné sjeli všichni soutěžící. Před přivítáním zástupcem hostitele, Základní a Mateřské školy Osečná, panem Milanem Jánošíkem. Byli ubytováni v chatkách na zahradě školy a ve školní tělocvičně. Nato se ujali řízení akce hlavní organizátoři, a to zástupci Mysliveckého sdružení Osečná-Kotel pánové Luboš Šíp a Jaroslav Barták. Ti rovněž účastníky přivítali a seznámili je s programem soutěže. Poté rozdělili přítomné myslivce z pořádajícího sdružení na jednotlivá stanoviště podle mysliveckých oborů. Tam diskutovali s kroužky soutěžících, a to Buloveckou smečkou z Bulovky, domácími Mladými myslivci a Zbojníky, Smědáčkem z Frýdlantu, kroužkem z Vítkova a Zálesákem z Raspenavy.

Vlastní soutěž pak proběhla v sobotu 14. května a byla oficiálně zahájena zástupci okresního mysliveckého spolku jednatelkou Věrou Bouzkovou a předsedou kulturně výchovné komise Petrem Mužákem. Všechny přítomné pak pozdravili starosta Osečné pan Jiří Hauzer a ředitel školy pan Tomáš Johanovský. Pak již byly děti panem Mužákem rozděleny do jednotlivých věkových kategorií, a to M (předškoláci a 1. a 2. třída), A (3. až 5. třída) a B (6. až 9. třída).

Hlavní soutěž probíhala dvoukolově a skládala se z textové části a stezky, na které byla stanoviště, kde soutěžící plnili úkoly, zadávané jim zkoušejícími. Jednalo se o tyto obory - kynologie, zoologie, péče o les a životní prostředí, stopy a pobytová znamení, botanika, dendrologie, myslivecká mluva, tradice a zvyky, péče o zvěř, sokolnictví, zbraně a střelivo.

Dále byly uspořádány dvě doprovodné soutěže, a to ve střelbě ze vzduchovky a z luku a ve výtvarném projevu (letos na téma lovecký pes).

V hlavní soutěži se v kategorii M na prvních třech místech umístili Robin Chmelík z Vítkova, Kateřina Štěklová z Bulovecké smečky a Štěpán Málek z Vítkova. V kategorii A obsadili prvá tři místa Tomáš Klocperk, Václav Köhler a Petr Jareš, všichni z Mladých myslivců. V nejstarší kategorii zvítězili Jakub Hanzl ze Zálesáka (absolutní vítěz), Vojtěch Niedermertl z Bulovecké smečky a Ondřej Kučera ze Zálesáka.

Střelecká soutěž se konala bez rozdílu věku a sčítaly se výsledky ze střelby ze vzduchovky a z luku.

Na stupně vítězů dosáhli Filip Hrabar z Vítkova, Tomáš Klocperk z Mladých myslivců a Stanislav Fúska ze Zálesáka.

Ve výtvarné soutěži bylo těžké rozhodování, neboť všechny práce byly velice pěkné. Nakonec porota vybrala práce Veroniky Hakenové ze Zbojníků, Daniela Seiferta ze Smědáčka a Jana Jandáka z Vítkova (opět bez rozdílu věku).

Soutěžící, kteří obsadili 1. místo v kategorii A a B hlavní soutěže, postupují do národního kola. Jedná se tedy o Tomáše Klocperka a Jakuba Hanzla.

Nebyla by to správná myslivecká akce, kdyby se obešla bez mysliveckých trubačů. Trubačské duo Okresního mysliveckého spolku Liberec ve složení Anička Adámková a pan Petr Škoda zatroubilo nejen při slavnostním zahájení, ale i při vyhlašování výsledků.

O žaludky soutěžících, jejich doprovodu, zkoušejících a dalších pracovníků se vzorně postaraly kuchařky školní kuchyně.

Akce se konala za slunečného, ale chladného a větrného počasí.

Mgr. Jaroslav Černý
člen KVK OMS Liberec a vedoucí Zálesáka

Zlatá srnčí trofej

zlatá srnčí trofej 1

zlatá srnčí trofej 1

 
zlatá srnčí trofej 2

zlatá srnčí trofej 2

 
zlatá srnčí trofej 3

zlatá srnčí trofej 3

 
zlatá srnčí trofej 4

zlatá srnčí trofej 4

 
zlatá srnčí trofej 5

zlatá srnčí trofej 5

 
zlatá srnčí trofej 6

zlatá srnčí trofej 6

 
zlatá srnčí trofej 7

zlatá srnčí trofej 7

 
zlatá srnčí trofej 8

zlatá srnčí trofej 8

 
zlatá srnčí trofej 9

zlatá srnčí trofej 9

 
zlatá srnčí trofej 10

zlatá srnčí trofej 10

 
zlatá srnčí trofej 11

zlatá srnčí trofej 11

 
 
24.5.2016 11:13:39 | přečteno 1228x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load