ENDEFRRUPLNLSPIT

Další z letošních extra tříd představila svůj projekt - historický pochod

extra třída hist. 2

Svůj zajímavý projekt zaměřený na historii města a jeho pověsti představila v minulém týdnu místostarostovi města Jiřímu Stodůlkovi další z letošních extra tříd. Žáci historického semináře představitele města seznámili s přípravou pochodu, který bude zároveň i naučný a historii města umožní účastníkům zažít na vlastní kůži. 

"Historický pochod za pokladem by rád navázal na Ťapku, má být však více o poznání zábavnou formou. Trasa pochodu povede kolem významných míst a budov města. Žáci semináře pro pochod připravují otázky a úkoly podle místní historie i dochovaných pověstí – pro starší děti budou náročnější, ale „potrápí“ i odvážné dospěláky. Stanoviště na trase s úkoly budou vtipná, naučná a některá i strašidelná," popsala už dříve patronka projektů extra tříd Lucie Zralá. Mladí historici z extra třídy u příležitosti pochodu vybrali 10 zajímavých pověstí z Frýdlantska, převyprávěli je a vydají je k pochodu v samostatné brožurce, která účastníkům může v lecčems pomoci. 

"Nápad na historický pochod se mi moc líbí. Jednak podporuje samostatnou aktivitu dětí a dále také díky němu děti přičichnou k místní historii a pověstem. Jsem přesvědčen, že to v nich podpoří zdravý patriotismus. A nejen v nich, díky tomu, že své poznatky předají i dalším dětem a dospělým, jím mohou "nakazit" i další. Na pochod i zpracované pověsti se opravdu těším," přiznal místostarosta Jiří Stodůlka. 

Více se o všech projektech letošních extra tříd z Frýdlantu dozvíte zde

extra třída - historický seminář

extra třída hist. 1

extra třída hist. 1

 
extra třída hist. 2

extra třída hist. 2

 
extra třída hist. 3

extra třída hist. 3

 
extra třída hist. 4

extra třída hist. 4

 
extra třída hist. 5

extra třída hist. 5

 
 
2.3.2016 9:47:38 | přečteno 779x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load