ENDEFRRUPLNLSPIT

Bělíkova ulice prochází úpravou, nově bude bezbariérová

Bělíkova ulice

Významné změny přinese úprava Bělíkovy ulice ve Frýdlantě, která fakticky začala v pondělí 25. července 2016. V ulici budou nové chodníky, autobusové zastávky, obnoveno bude veřejné osvětlení a před základní školou vznikne osvětlený přechod pro chodce. Práce na obnově ulice potrvají do poloviny října a částečně omezí provoz v ní.

Rekonstrukce Bělíkovy ulice se bude týkat úseku od křižovatky s ulicí Bezručovou až k odbočce k zimnímu stadionu pro pěší. „Pracovat se bude na řadě věcí. Obnoveny budou chodníky po obou stranách ulice, kterým ale musí v některých místech ustoupit živý plot, náletové keře i několik stromů. Upravena budou parkovací stání pro automobily, výměny se dočká veřejné osvětlení, obnovy dešťová kanalizace a vjezdy k objektům budou předlážděné. V ulici také vznikne u školy osvětlený přechod pro chodce a novinkou budou tři místa pro přecházení s vodícími liniemi. Ulice tak bude plně bezbariérová,“ vypočítává starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Práce potrvají tři měsíce a řidičům přinesou drobné dopravní komplikace. Rekonstruovaný úsek bude částečně uzavřen, jeden jízdní pruh bude ale vždy průjezdný.
Obyvatelé využívající autobusové dopravy musí počítat s tím, že jsou kvůli rekonstrukci přemístěny autobusové zastávky. Pro směr na Raspenavu je zastávka nově u mateřské školy, v opačném směru pak pod areálem TEPLA Frýdlant.  

Celkem přijde obnova Bělíkovy ulice na 5,5 milionu korun, finančně se na ní částkou 2,5 milionu podílí Státní fond dopravní infrastruktury.  

22.7.2016 11:10:20 | přečteno 1005x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load