ENDEFRRUPLNLSPIT

Anděly, kterými pomůžete frýdlantskému Domovu U Spasitele, koupíte v Turistickém infocentru

anděl

Andělé, kteří dělají radost a zároveň pomáhají, jsou nově k dostání na Turistickém informačním centru ve Frýdlantu. Jde o tvořivý balíček s maketou anděla a blyštivými křišťálovými růžemi k dozdobení od Nadace PRECIOSA. Stojí 50 korun a radost s nimi uděláte hned dvakrát. Jednak dárkem s vánoční tématikou, který si můžete sami originálně nazdobit či ho někomu věnovat a pak tím, že vámi věnované peníze (celá částka 50 Kč) pomohou Domovu U Spasitele. Ten se ve Frýdlantě stará o lidi s dlouhodobě nepříznivým zdravotním stavem.

„Město Frýdlant Domov U Spasitele tradičně finančně podporuje z rozpočtu města. Teď jsme se rozhodli mu pomoci i dalším způsobem, a sice prostřednictvím veřejné sbírky nazvané Vytvoř si svého Anděla a pomáhej s Nadací PRECIOSA. Věřím, že o anděly bude mezi lidmi ve Frýdlantě zájem. Jsou totiž krásní a navíc peníze, které se ve sbírce vyberou, zůstanou v našem městě,“říká starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Balíčky s maketou zlatého anděla a šatonovými růžemi mohli lidé ve Frýdlantě poprvé koupit v neděli 27. listopadu 2016 během akce Frýdlantský advent. Od pondělí 28. listopadu 2016 jsou také k dostání v Turistickém informačním centru v přízemí radnice. Koupit je pak bude možné i během koncertu Petry Janů, který se uskuteční 16. prosince 2016 v kostele Krista Spasitele.

„Šatonové růže se vyrábějí přímo v Preciose v Liberci a mimo jiné zdobí například šaty tanečnic v oblíbené soutěži Star Dance. Jsou opravdu nádherné. Jejich zvláštností je, že na maketu anděla se nelepí, ale žehlí,“ vysvětluje za Nadaci PRECIOSA Martina Motshagen.

Prodej hobby balíčků s anděly pomůže Domovu U Spasitele nejen výtěžkem z Frýdlantu. Zařízení získá i peníze z prodeje andělů v rámci misie Církve československé husitské a také z prodeje andělů zaměstnancům v rámci společnosti Preciosa. 

Domov U Spasitele 1

28.11.2016 12:31:29 | přečteno 1260x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load