ENDEFRRUPLNLSPIT

Zástupci Frýdlantu se zúčastnili Valdštejnských slavností v Chebu

VS Cheb 5

Porovnat připravenost a propracovanost tamních Valdštejnských slavností byli poslední prázdninový víkend v Chebu zástupci organizačního týmu slavností ve Frýdlantu. V historických kostýmech se často stávali sami středem pozornosti.

 

Valdštejnské slavnosti se v Chebu konaly od pátku 28. do neděle 30. srpna 2015. Tradičně na ně vyrazili i zástupci města Frýdlant. V replice dobových šatů se slavností zúčastnili starosta města Dan Ramzer, tajemnice městského úřadu Veronika Bubeníčková a za odbor kultury Jana Žáková. Všichni se podíleli na přípravě květnových Valdštejnských slavností ve Frýdlantu a tak byli zvědaví, jak se s pořádáním akce popasuje Cheb. „Do Chebu se letos po přešlapování vrátily Valdštejnské slavnosti v důstojnosti, která jim náleží. Pěvně věřím, že nová politická reprezentace radnice pochopí, že tuhle tradici stojí za to uchopit a připomínat si ji,“ podotkl starosta Frýdlantu Dan Ramzere s tím, že se těší na další vzájemnou spolupráci. Tu města spojená s osobností Albrechta z Valdštejna, započala v roce 2007. Od té doby zástupci jednotlivých měst nechybí na žádných Valdštejnských slavnostech. Ať už se konají ve Frýdlantu, v Jičíně nebo právě v Chebu.

A jak dopadlo porovnání slavností ve Frýdlantu a v Chebu? „Rozhodně máme pořád být na co pyšní. Myslím, že pomyslný žebříček stále vedeme. I když všude je něco specifického a jedinečného, kompletní nabídku Frýdlantu a naše pojetí slavností podle mě zatím nic nepředčilo,“ zhodnotila tajemnice městského úřadu ve Frýdlantu Veronika Bubeníčková.

Trojice zástupců Frýdlantu budila v historických kostýmech v Chebu stejné pozdvižení, jako sami hlavní aktéři slavností. Podobně jako oni vyhověli během víkendu řadě žádostí o společnou fotografii s návštěvníky i turisty.


Valdštejnské slavnosti Cheb 2015

VS Cheb 4

VS Cheb 4

 
VS Cheb 6

VS Cheb 6

 
VS Cheb 5

VS Cheb 5

 
VS Cheb 2

VS Cheb 2

 
VS Cheb 3

VS Cheb 3

 
VS Cheb 7

VS Cheb 7

 
VS Cheb 1

VS Cheb 1

 
VS Cheb 9

VS Cheb 9

 
VS Cheb 8

VS Cheb 8

 
VS Cheb 10

VS Cheb 10

 
VS Cheb 11

VS Cheb 11

 
VS Cheb 12

VS Cheb 12

 
VS Cheb 13

VS Cheb 13

 
VS Cheb 14

VS Cheb 14

 
VS Cheb 15

VS Cheb 15

 
VS Cheb 16

VS Cheb 16

 
 
29.8.2015 22:22:43 | přečteno 726x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load