ENDEFRRUPLNLSPIT

Ve školní jídelně 1. září předvedli, jak dobrá jsou zdravá jídla

jídelna hlavní

Jak chutně uvařit dětem oběd ze zdravých surovin ukázala na začátku nového školního roku školní jídelna ve Frýdlantu. Podívat se a ochutnat přišly desítky dětí i jejich rodičů a prarodičů. Zdravé pokrmy jim servírovali ředitel Centrální školní jídelny Ondřej Havlín a starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

S nápadem ukázat rodičům, jaká jídla se vaří ve školní jídelně, přišel v loňském roce ředitel Centrální školní jídelny ve Frýdlantu Ondřej Havlín."Chtěli jsme hlavně ujistit rodiče, že dokážeme vařit ze zdravých surovin dobré pokrmy. Proto jsme jim i jejich ratolestem dávali už loni ochutnat jídla z bulguru, jáhel, pohanky, cizrny nebo ryb," vysvětluje Ondřej Havlín. Ve stejné tradici pokračovala jídelna i letos. 

jídelna

Za výdejní pult se postavil spolu s ředitelem Centrální školní jídelny i starosta města Dan Ramzer. "Jsem rád, že můžeme rodiče přesvědčovat ukázkou a ochutnávkou dobrého jídla, že posílat děti do školní jídelny je dobrá volba. Zvláště v době, kdy děti kvůli přemíře sladkého mají sklony k obezitě, má určitě smysl využít nabídky zdravých a chutných obědů," podotkl starosta. 

Vedle dětí a jejich rodičů přišel na ochutnávku zdravého oběda i hejtman Libereckého kraje Martin Půta, který zahajoval školní rok v Gymnáziu Frýdlant. Jídlo si velmi pochvaloval. 

Školní jídelna vaří jídla primárně pro děti a kantory z frýdlantských škol. Stravovat se v ní ale může i široká veřejnost. 

školní jídelna

jídelna 1

jídelna 1

 
jídelna 3

jídelna 3

 
jídelna 2

jídelna 2

 
jídelna 5

jídelna 5

 
jídelna 6

jídelna 6

 
jídelna 7

jídelna 7

 
jídelna 8

jídelna 8

 
jídelna

jídelna

 
jídelna hlavní

jídelna hlavní

 
jídelna 4

jídelna 4

 
 
1.9.2015 11:43:25 | přečteno 2151x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load