ENDEFRRUPLNLSPIT

Tady jsme si řekli ano, vzpomínali v obřadní síni manželé z Nechanic

manželé Havrdovi 1

Před padesáti lety si řekli v obřadní síni frýdlantské radnice ano, hned nato odjeli a ve Frýdlantě byli za ta léta jen několikrát. U příležitosti zlaté svatby se ale přijeli manželé Havrdovi na "místo činu" znovu podívat. Na svatební den vzpomínali s úsměvem. 

Je to zvláštní příběh manželů, které s Frýdlantem pojí vlastně jen vzpomínky na společné první schůzky a svatební obřad. "Chodili jsme spolu v komplikované době, která mě zavála na zemědělskou školu do Frýdlantu. A to přesto, že jsem až od Hradce Králové," vzpomíná Zdeňka Havrdová. Muž, který je už 50 let jejím manželem, za ní tenkrát na schůzky dojížděl. "Jezdil jsem na motocyklu, 150 kilometrů do Frýdlantu, 150 kilometrů zpátky. Ale stálo to za to," směje se Josef Havrda. 

Na frýdlantské radnici se brali 9. října 1965 bez rodiny. Měli jen dva svědky. Po obřadu odjeli do Liberce na oběd a vyfotografovat se a po návratu do Frýdlantu měli už jen jediný úkol. Zabalit věci. Stěhovali se do nového domku. "Na Frýdlant jsem ale nikdy nezapomněli. Několikrát jsme tu byli společně jako turisté, já pak sám ještě každý rok pracovně," vzpomíná Josef Havrda. 

Podniknout společný výlet do míst, kde si slíbili manželskou věrnost, je jejich dárek k 50 společným letům. "Konečně jsem si obřadní síň také prohlédla. Tenkrát jsem byla rozechvělá, příliš jsem prostředí nevnímala. Ostatně jako asi každá nevěsta," podotkla Zdeňka Havrdová. 

V současné době žijí manželé v obci Probluz u Nechanic. Vychovali společně dvě děti a dnes už se radují ze čtyř vnoučat. 

manželé Havrdovi
13.10.2015 14:15:47 | přečteno 664x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load