ENDEFRRUPLNLSPIT

Spolupráce s polským městem Lubáň má Frýdlantu pomoci s financováním projektů

jednání Lubáň ve Fdl 1

Propojit vzájemně už připravené projekty a získat na jejich realizaci peníze z Evropské unie. To je cíl nově obnovené spolupráce Frýdlantu s polským městem Lubáň. Obě města na ni navázala po krátké odmlce koncem října 2015. S provázanými projekty chtějí uspět v projektovém období 2014 - 2020 u česko-polských fondů. 

První společné setkání proběhlo koncem října 2015 v Lubáni, další se uskutečnilo ve středu 25. listopadu 2015 ve Frýdlantě. Polskou delegaci vedl místostarosta Lubáně, který je zodpovědný za přípravu evropských fondů, ředitel muzea a ředitelka městské knihovny. „Pokračovali jsme ve společné koordinaci tří projektů. Ve Frýdlantu jde o rekonstrukci části obchodního domu Sever, kde by mohla vzniknout moderní vybavená knihovna, vznik lesní naučné stezky a nové expozice do Špitálku,“ vysvětluje starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Lesní naučná stezka má přitom propojit areál „Podzámčí“ s křížovou cestou, u které se také připravuje rekonstrukce. Co se týče spoluprací obou muzeí, má se díky ní podpořit cestovní ruch v českém i polském městě. „Vzniknout by mohly třeba téměř identické informační desky nebo putovní výstavy. Týkat by se mohly například exulantství v Horní Lužici, třicetileté války nebo společné historie zpracování nerostných surovin či vývoje řemesel,“ doplňuje starosta Frýdlantu.

Během jednání ve Frýdlantu, které probíhalo nejdříve u společného stolu a poté i v terénu, byl ustanoven z odborníků obou měst projekční tým, stanoveny byly i administrátorky projektů. „Příští setkání je naplánováno na začátek ledna 2016. Všichni členové týmu budou do té doby na projektech intenzivně pracovat. Na prosincových zastupitelstvech by také měla být podepsána rámcová smlouva o spolupráci na nich,“ uzavírá Dan Ramzer. 

delegace z Lubáně

jednání Lubáň ve Fdl 1

jednání Lubáň ve Fdl 1

 
jednání Lubáň   Fdl 2

jednání Lubáň Fdl 2

 
jednání Lubáň   Fdl 3

jednání Lubáň Fdl 3

 
jednání Lubáň   Fdl 4

jednání Lubáň Fdl 4

 
jednání Lubáň Fdl 5

jednání Lubáň Fdl 5

 
jednání Lubáň   Fdl 6

jednání Lubáň Fdl 6

 
jednání Lubáň   Fdl 7

jednání Lubáň Fdl 7

 
 
26.11.2015 14:04:18 | přečteno 685x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load