ENDEFRRUPLNLSPIT

Skatepark ve Frýdlantě žije!

skatepark 3

Frýdlantský skatepark je super místo, kam v sezóně chodí nezávisle na sobě spousta lidí z Frýdlantu i okolí. Problémem ale bývá potkat se tam s nimi ve stejnou dobu.  I proto se v sobotu odpoledne 19.9. 2015 konal na skateparku „Free style day“ pro všechny, kteří se ve skateparku občas mihnou a opuštěně posedávají. Přibližně 150 návštěvníků mohlo během akce vidět streetdance, breakdance nebo exhibice na longboardu a bruslích.

Zájemci se mohli zúčastnit  tanečních workshopů (house a hip hop) s Týnou a Maky z Libereckého klubu TYK TAK, nechat si poradit od Petra Šlechty (longboard), Dominika Voláka (brusle) nebo Keipexe a Bboy Hoody (break dance). Moderování akce si vyzkoušeli David Banyak, Marťas Tobiška a Kamil Huňák. Fotky jsou k prohlédnutí na Facebooku.

Kromě oficiálních vystupujících si ten den zajezdilo opravdu hodně lidí na skatu, longboardu, koloběžkách nebo biku. Velcí se zdatně vyhýbali prťatům, zkušení ochotně radili začátečníkům a publikum se učilo pořádně hypovat (hecovat).

skatepark 4

Během odpoledne mohli návštěvníci také zapisovat na tabule, jaká vylepšení by ve skateparku a Frýdlantu uvítali. Kromě u-rampy nebo fun-boxů by návštěvníci např. uvítali také lavičky nebo víc posilovacích prvků. Výsledné návrhy probereme s vedením města.

Na tuto akci plynule navázalo společné tréninkové odpoledne v sobotu 3.10. a bikeři se sejdou při dobrém počasí ještě v sobotu 10.10. V následujícím roce bychom rádi zavedli pravidelné společné jízdy pro všechny, kteří potřebují k výkonům trochu „vyhecovat“. Pokud vás to zajímá, najděte si na Facebooku skupinu Skatepark Frýdlant.

skatepark 2

Akci podpořilo město Frýdlant a organizoval spolek Wietew z.s. Za pomoc a zapůjčení elektřiny a reprobeden děkujeme frýdlantským hasičům a Gymnáziu Frýdlant.

Tex: Lucie Winklerová
Foto: Lothros Verne

skatepark 1

8.10.2015 12:56:29 | přečteno 3440x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load