ENDEFRRUPLNLSPIT

Při vzpomínkové akci na povodně 2010 vlál v Heřmanicích i prapor frýdlantských hasičů

Heřmanice 2

Pětileté výročí ničivých povodní si v sobotu 8. srpna 2015 připomněli zástupci obcí, měst, záchranných složek, dobrovolníků i široká veřejnost v Heřmanicích na Frýdlantsku. Společně se sešli na akci „Heřmanice v proměnách času aneb jak města a obce povstaly z bahna“. Své zástupce měl na akci i Frýdlant. Reprezentovali ho mimo jiné zástupci Jednotky sboru dobrovolných hasičů Frýdlant a starosta města Dan Ramzer.

 

Během odpoledne prošel vesnicí průvod zástupců vyplavených obcí a hasičských sborů s prapory a vlajkami, ve kterém nechyběla ani Jednotka sboru dobrovolných hasičů Frýdlant se svým praporem. Za doprovodu hudby došel průvod až na místo, kde byl odhalen pomník oběti povodně v Heřmanicích. Poté se průvod přesunul do areálu slavností, na prostranství za hasičskou zbrojnicí.

Heřmanice v proměnách času připomněly také 640 let od první písemné zmínky o obci Heřmanice, výročí 135 let založení SDH Heřmanice, výročí 115 let zprovoznění úzkorozchodné tratě Frýdlant – Žitava, výročí 45 let TJ Sokol Heřmanice a výročí 5 let od bleskové povodně v obcích a městech Libereckého kraje.

"Jsem moc rád, že jsme se mohli právě tady, pět let po vší té hrůze povodní, společně sejít. V Heřmanicích je téměř nejvíc ze všech obcí Frýdlantska vidět, kolik se toho povedlo a za to moc gratuluji panu starostovi Vladimíru Stříbrnému, zastupitelům, hasičům i všem obyvatelům," podotkl starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Během odpoledne hrála všem k poslechu frýdlantská Valdštejnka, k vidění byly i výstavy „Voda blízko nás“ a „Heřmanice v proměnách času“.

Heřmanice 2015

Heřmanice 5

Heřmanice 5

 
Heřmanice 1

Heřmanice 1

 
Heřmanice 3

Heřmanice 3

 
Heřmanice 2

Heřmanice 2

 
Heřmanice 4

Heřmanice 4

 
Heřmanice 6

Heřmanice 6

 
Heřmanice 7

Heřmanice 7

 
Heřmanice 8

Heřmanice 8

 
Heřmanice 9

Heřmanice 9

 
Heřmanice 10

Heřmanice 10

 
Heřmanice 11

Heřmanice 11

 
 
8.8.2015 23:10:55 | přečteno 789x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load