ENDEFRRUPLNLSPIT

Pivovar Frýdlant zvítězil v soutěži o nejlepší turistické cíle

pivovar soutěž 1

Zámecký pivovar Frýdlant je absolutním vítězem největší tuzemské soutěže zaměřené na turistické cíle DestinaCZe 2015, kterou vyhlásila agentura Czech Tourism letos už potřetí.

Pivovar soutěžil v kategorii Fénix: Znovuzrozený projekt a její filozofii naplnil bezezbytku. Jeho plný název totiž zní Obnovený zámecký pivovar Frýdlant. Kořeny pivovaru sahají hluboko do středověku, ovšem svému účelu nesloužil celou druhou polovinu dvacátého století, kdy v něm byl sklad zeleniny. Na počátku nového tisíciletí už areálu reálně hrozil zánik. V roce 2010 byla po letech socialistického chátrání započata jeho obnova a dnes se v něm vaří pivo Albrecht v různých pivních stylech. Zachránilo ho přesvědčení nového majitele Marka Vávry, že industriální památky si zaslouží naši pozornost, ochranu a péči. Za úsilí, které během pěti let náročných rekonstrukcí Vávra vyvinul, obdržel ve zmíněné kategorii cenu Toulavé kamery. V pátek 13. listopadu 2015 mu ji v Plzni předala moderátorka a dramaturgyně stejnojmenného televizního pořadu Iveta Toušlová.

pivovar soutěž 2

„Cenu jsme přebírali v plzeňském pivovaru. Takže stylově,“ oceňuje pivovarník Marek Vávra. A dodává, že ocenění patří všem nadšencům, kteří se snaží zachraňovat industriální památky. "Málokdo se o ně stará, spíš se bourají," lituje Marek Vávra a věří, že vítězství v soutěži pomůže dalšímu rozvoji pivovaru, který pod jeho rukama doslova vstal z mrtvých. 

Foto: Petr Bíma
Text: Zámecký pivovar Frýdlant


18.11.2015 14:36:00 | přečteno 670x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load