ENDEFRRUPLNLSPIT

Parkoviště u pošty znovu lemují stromy

Výsadba   listopad 03

Dvanáct nových stromků nechalo v úterý 27. října 2015 vysázet Město Frýdlant kolem parkoviště u pošty v ulici Okružní. Obnovilo tím původní stromořadí, ze kterého v současné době zbyly jen čtyři stromy. Jde o první krok, který má přispět k ozelenění centra města.

„Původní stromořadí se sázelo zhruba před 12 lety a šlo o okrasné peckoviny. Tenkrát jich bylo kolem parkoviště vysazeno 15. Zůstaly ale jen 4,“ vysvětluje místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka, který má zeleň ve městě ve své gesci. Dnes bylo stromořadí doplněno. „Vysadili jsme 12 stromků okrasných peckovin, tedy stejného druhu. Tak, aby bylo stromořadí jednodruhové,“ říká. „Konkrétně se jedná o višeň křovitou. Tedy stromky, které dosahují maximální výšky 3 až 6 metrů a šířky koruny 2 až 3 metry. Kvetou v dubnu a květnu a jsou mrazuvzdorné až do teploty -25 stupňů Celsia,“ přidává podrobnosti Jan Mráz z majetkosprávního odboru městského úřadu Frýdlant.

Výsadba   listopad 13


Nejde přitom o poslední podobnou akci v centru Frýdlantu. Už na jaře příštího roku budou stromy lemovat i parkoviště známé jako „U Hlubučka“, tedy u budovy B městského úřadu na křižovatce ulic Havlíčkova a U Potoka. Chystá se také ozelenění náměstí T. G. Masaryka.


Výsadba   listopad 08Výsadba   listopad 14

Foto: Jan Mráz

27.10.2015 14:18:58 | přečteno 995x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load