ENDEFRRUPLNLSPIT

Padesát let manželství oslavili Šípkovi v obřadní síni frýdlantské radnice

Šípkovi hlavní

Zlatou svatbu, čili 50 let společného manželství, oslavili ve středu 22. července 2015 manželé Marta a Drahoslav Šípkovi. Stali se tak letos už třetím párem, který k této významné životní události využil reprezentační prostory obřadní síně radnice ve Frýdlantu.

Marta a Drahoslav se seznámili v pivovaru ve Šluknově, ve stejném městě si také v roce 1965 řekli vzájemně své ano. Drahoš pracoval s těžkou technikou v lese a byl také známým automobilovým závodníkem. Jezdil rallye a závody do vrchu a v 70. letech byl dokonce mistrem republiky. Jeho žena věnovala svůj profesní život zdravotnictví, pracovala jako zdravotní sestra. Do Frýdlantu se přestěhovali později, Drahoslav ale vešel do povědomí místních lidí jako vůbec první frýdlantský podnikatel po sametové revoluci.

Marta a Drahoslav Šípkovi mají dva syny a pět vnoučat. Zlatou svatbu oslavili v úzkém rodinném kruhu. „Před těmito páry vždycky smekám. Protože když jsou spolu lidé už půl století, je za tím vždy ohromná láska, tolerance a vytrvalost,“ podotkl starosta Frýdlantu Dan Ramzer, který obřad vedl.

Šípkovi

Také matrikářka městského úřadu Ivana Spatzierová má tyto obřady velmi ráda. „Mají úplně jiný náboj, než je tomu u tradičních svateb. U nich nedokáže dopředu nikdo odhadnout, jestli spolu manželé vydrží dlouho nebo ne. Tady už máme před sebou lidi, kteří v tom mají jasno a kteří do svého vztahu za ta léta hodně investovali. O to víc si proto tu chvíli umějí vychutnat,“ uzavřela. 

24.7.2015 8:29:04 | přečteno 685x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load