ENDEFRRUPLNLSPIT

Novinka na hradě a zámku Frýdlant: speciální dětské prohlídky

zamek1

S jednou zajímavou novinkou, která potěší hlavně rodiče malých dětí, přichází během letních měsíců hrad a zámek Frýdlant. Tou novinkou je prohlídka památky šitá na míru dětským návštěvníkům.   

Dětské prohlídky zavedl hrad a zámek Frýdlant začátkem prázdnin. „Během zhruba 45 minut si v těchto prohlídkách malí návštěvníci se svým doprovodem prohlédnou prvních 6 místností hradu. Dozvědí se o historii, způsobu života v té které době a pak na ně čeká překvapení. Dvě pro ně speciálně upravené místnosti, kde si mohou osahat například kopie mečů nebo se posadit do hradního křesla,“ prozrazuje kastelánka hradu Jana Pavlíková. Připraveny tam jsou pro děti i pastelky s papíry. Tak, aby si mohly vytvořit třeba obrázek s rytířem, hradem a zámkem nebo dvorní dámou. V místnosti je možno také se vyfotografovat. „Je připravena opravdu s ohledem na malé návštěvníky a vyzdobena povedenými výrobky dětí z místních škol. K vidění je tak například hostina vytvořená z papíru,“ dodává kastelánka. Dětské prohlídky nabízí hrad a zámek ve Frýdlantu zatím zkušebně v období prázdnin. Pokud o ně bude zájem, budou pokračovat až do konce sezóny.

Státní hrad a zámek Frýdlant je o prázdninách otevřen denně mimo pondělí od 9.00 do 16.30, kdy půl pátá odpolední je časem zahájení poslední prohlídky. Podrobné informace o ceně vstupného či historii památky lze najít na internetové stránce www.zamek-frydlant.cz.

23.7.2015 14:38:39 | přečteno 738x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load