ENDEFRRUPLNLSPIT

Na Větrov z centra Frýdlantu od září bezpečněji

značka práce na silnici

Pro větší bezpečnost chodců i motoristů zásadní úpravy začínají v těchto dnech ve Frýdlantu za mostem v ulici Míru směrem na Liberec. Na křižovatkách ulic Komenského a Žitavská s ulicemi Nádražní, Tovární a Míru dojde během následujících týdnů k potřebným úpravám. Nově se například připojovacím pruhem vyřeší odbočování na centrum Frýdlantu do ulice Míru ve směru od Liberce a nebezpečný přechod pro chodce na trase nádraží – centrum města se dočká posunutí a nasvícení. 

Obnovu křižovatek na silnici I/13 v ulicích Žitavská a Komenského má na starosti Ředitelství silnic a dálnic Liberec, na akci se částečně podílí i město Frýdlant. „Město se k ní přidává rekonstrukcí části ulice Nádražní, kde vznikne místo pro přecházení a kam bude přesunuta autobusová zastávka. Ta je dnes na hlavním tahu na Liberec u kostela,“ vysvětluje starosta Frýdlantu Dan Ramzer. Dodavatelem stavby je firma Strabag a.s.


Podle stavbyvedoucího společnosti Strabag Jana Hausera bude rekonstrukce úseku rozdělena do tří částí. „První etapa už začala a potrvá pravděpodobně do 12. července. V rámci ní se udělají nové chodníky, ostrůvky a dlažby na levé polovině komunikace. V následující etapě se práce přesunou na protilehlou polovinu silnice, konkrétně od 13. 7. do 16. 8. V poslední třetí etapě od 17. 8. bude nutné střídavě uzavírat most v ulici Míru a ulice Tovární a Nádražní, pro položení nového asfaltového krytu“ vypočítává dopravní omezení, se kterými musí motoristé v průběhu června a prázdnin počítat. Práce mají skončit poslední srpnový den.

krizovatka rekonstrukce

Nové řešení křižovatek má zvýšit dopravní bezpečnost na silnici první třídy, kterou dle sčítání dopravy z roku 2010 projede denně až 8 a půl tisíce vozidel. Velkou část z tohoto počtu pak tvoří nákladní doprava. „To místo opravdu není příliš bezpečné. Fakt, že místo dvou jízdních pruhů tam budou tři, protože přibude odbočovací pruh směrem do centra města, vítáme. Jízda na Větrov se tím stane podstatně bezpečnější,“ poznamenává starosta Frýdlantu.

Velkým plusem bude i vznik osvětleného přechodu pro chodce pro pěší z prostoru železniční stanice do centrální části města. „Posunut bude o zhruba 14 metrů od dřívějšího přes hlavní silnici ve směru do Komenského ulice. Bude navíc dělený, s ochranným ostrůvkem a osvětlený. Podél řeky pak bude navazovat na nový krátký úsek chodníčku, který lidi bezpečně přivede na most,“ doplňuje Jan Hauser.

V rámci přeměny úseku dojde také k doplnění částí chodníků podél komunikací a vyznačení zastávky autobusu ve směru do Frýdlantu. „Původně měl tento problémový úsek vyřešit kruhový objezd, který by byl ideální, nepodařilo se ale vykoupit pozemky a tak přichází na řadu alespoň takováto varianta,“ uzavírá Dan Ramzer.

12.6.2015 12:56:15 | přečteno 1207x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load