ENDEFRRUPLNLSPIT

Maturantky si převzaly vysvědčení v krásných prostorách obřadní síně

maturitní vysvědčení hlavní

V reprezentativních prostorách radnice si ve středu 3. června převzaly z rukou svých třídních učitelů maturitní vysvědčení studentky Střední zemědělské školy a Obchodní akademie Frýdlant. K úspěšně ukončenému středoškolskému studiu jim popřál také starosta města Dan Ramzer.

Devět čerstvých maturantek si z úst starosty vyslechlo několik cenných rad do života. „V naší obřadní síni máme na vitráži nápis, který hlásá, že člověk roste vznešeností svých záměrů. Chci vám ale poradit, abyste si kladly cíle přiměřeně vysoké. Aby vás zdolávání těch opravdu velkých nedemotivovalo,“ řekl starosta. Popřál také mladým ženám, aby až v životě potkají blbce, setkání přežily bez úhony a se vztyčenou hlavou.
Ředitelka školy Ing. Alena Dvořáková pak popřála dívkám v příštích letech úspěchy. „Přeji vám, abyste ten svůj další, vysněný život zvládly stejně dobře, jako maturitu,“ podotkla.

maturitní vysvědčení 1maturitní vysvědčení 4


Maturantky během slavnostního předávání maturitního vysvědčení a pamětních listů města Frýdlant provázeli rodinní příslušníci a přátelé. „Je vždycky hezké při takovýchto příležitostech vidět, jak jsou maturanti plní elánu a také snů o dalším životě. Vždycky jim přeji, aby jim obojí vydrželo, jak nejdéle to půjde,“ usmívala se matrikářka Ivana Spatzierová.

maturitní vysvědčení 3maturitní vysvědčení 5

Předávání maturitních vysvědčení má ve Frýdlantu svou tradici. Letos už ho v obřadní síni absolvovaly například další čtyři obory Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant. Koncem měsíce je pak naplánováno i slavnostní předávání výučních listů.

maturitní vysvědčení 6maturitní vysvědčení 7

4.6.2015 22:43:51 | přečteno 805x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load