ENDEFRRUPLNLSPIT

Jak vidí děti štěstí a radost? Přijďte se podívat do vestibulu radnice

výstava děti 10

Štěstí, radost a zážitky očima dětí. To je téma nové výstavy, která ve čtvrtek 3. prosince 2015 začala ve vestibulu radnice ve Frýdlantu. Obrázky i dopisy vytvořily děti ze Základní školy praktické a Základní školy speciální Frýdlant. K vidění budou hned za hlavním vchodem do radnice až do 4. ledna 2016. 

Výstavu tvoří více než 40 obrázků a psaní. "Každé dítě vyjádřilo podle svých představ, co si pod pojmy štěstí, radost a zážitky představuje. Někdo nakreslil, jak našel štěně, někdo jak dostal pejska, někdo zase jak se těší na Mikuláše a Vánoce. Další děti svou představu napsaly," říká ředitelka Základní školy praktické a Základní školy speciální Jaroslava Smolová. Kreslení i psaní děti bavilo. "Děti měly opravdu volnou ruku. Ani v psaném projevu nikdo nic nekontroloval, neopravoval chyby. Vše je autentické," usmívá se. 

Obrázky i texty jsou v předvánoční době pro mnohé návštěvníky emotivní, z řady lze vyčíst nelehký osud dítěte. "Ani já jsme se neubránila dojetí, když jsem práce poprvé viděla. Čiší z nich touha po lásce. Ale některé texty mě svou bezprostředností také dokázaly rozesmát, děti nás prostě dokáží svým pohledem dostat," dodává Jaroslava Smolová. 

Výstava vznikla ve spolupráci s Městský úřadem Frýdlant - odborem sociálních věcí. "Není tu poprvé, děti tvořily už před dvěma lety, kdy byla jejich tématem rodina. Jsme rádi, že se podařilo ji uspořádat i letos. Až skončí, obrázky na radnici zůstanou. Zdobit budou kanceláře a chodby našeho odboru na budově B," doplňuje vedoucí odboru sociálních věcí Městského úřadu Frýdlant Lucie Andršová. 

Výstavu zahájila vernisáž, během které děti zazpívaly a zahrály na flétny a kytaru. Několik vět o důležitosti témat výstavy - tedy o štěstí a lásce, pronesl k účastníkům vernisáže také starosta Frýdlantu Dan Ramzer. 

výstava děti ZŠP a ZŠS

výstava děti hlavní

výstava děti hlavní

 
výstava děti 1

výstava děti 1

 
výstava děti 2

výstava děti 2

 
výstava děti 3

výstava děti 3

 
výstava děti 4

výstava děti 4

 
výstava děti 5

výstava děti 5

 
výstava děti 6

výstava děti 6

 
výstava děti 7

výstava děti 7

 
výstava děti 8

výstava děti 8

 
výstava děti 9

výstava děti 9

 
výstava děti 10

výstava děti 10

 
výstava děti 11

výstava děti 11

 
výstava děti 13

výstava děti 13

 
výstava děti 14

výstava děti 14

 
výstava děti 15

výstava děti 15

 
 
3.12.2015 12:06:16 | přečteno 690x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load