ENDEFRRUPLNLSPIT

Hasičská zbrojnice se dočká zateplení a nových oken v patře

požární zbrojnice

Výrazné energetické snížení náročnosti hasičské zbrojnice má přinést rekonstrukce této budovy v Okružní ulici v centru města. Objekt se zázemím Jednotky sboru dobrovolných hasičů Frýdlant se dočká zateplení fasády, střešní konstrukce a výměny oken v prvním patře. Práce začnou v nejbližších dnech, hotové mají být v prosinci tohoto roku.

„Budova hasičárny byla postavena v akci Z a s ohledem na použitou technologii je energeticky velice náročná. Její zateplení si vzali za cíl samotní hasiči, teď se ale naskytla možnost čerpat na tento druh obnovy peníze z Operačního programu Životní prostředí, čehož jsme využili,“ říká starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Za zhruba tři a půl měsíce, po které budou práce trvat, dojde k výměně oken v prvním patře budovy, zateplení fasády, střechy, obnově okapového chodníku nebo výměně elektroinstalace. „Celkem přijde vše i s DPH na 2 miliony korun. Dotace z Operačního programu Životní prostředí je přitom 1 milion a 70 tisíc korun,“ říká vedoucí investičního oddělení městského úřadu Frýdlant Zdena Ubiasová.

Necelý jeden milion korun, který půjde na obnovu hasičské zbrojnice z městského rozpočtu, je přitom nižší částkou, než jakou by město vydalo na práce v případě, že by si hasiči vše dělali svépomocí. „Navíc budeme mít na odvedenou práci záruku a jako bonus hotovou celou konstrukci střechy,“ podotýká starosta města.

Hasičská zbrojnice byla částečně obnovena už po povodni v roce 2010, kdy v ní bylo v rámci odstraňování popovodňových škod zrekonstruováno celé přízemí.  

20.8.2015 11:40:06 | přečteno 807x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load