ENDEFRRUPLNLSPIT

Advent ve Frýdlantu odstartovali čerti, andělé i Marie s Ježíškem. Poté se rozsvítil strom

advent 13

Přivítat advent a podívat se na rozsvícení vánočního stromu přišlo v neděli 29. listopadu 2015 ve Frýdlantu na náměstí několik stovek lidí. Bohatý program bavil děti i dospělé a přinesl hned dvě překvapení. Jedním z nich byli tři andělé, kteří se na náměstí snesli z věže radnice.

V centru Frýdlantu bylo živo už odpoledne. Ve 14.00 hodin se otevřel adventní trh na náměstí, v prostorách radnice a ve Špitálku, děti si mohly tvořit v dílničkách na nádvoří radnice nebo v jejím prvním patře. Na nádvoří pak bylo možné si pohladit ovečky, oslíka nebo poníka, kteří doplňovali dřevěný betlém.

Počasí adventu ve Frýdlantu zprvu nepřálo. Program tak začal za deště. Přesto si ho nenechaly ujít desítky lidí. Ať už šlo o zpěv dětí ze základní školy nebo čertovské divadlo, které po setmění nabídlo i ohňovou šou.

Po divokých čertech došlo na něžnější stvoření a sice anděly. Ti se začali z nebe snášet jen chvíli před pátou hodinou odpolední. Všichni tři dopadli v pořádku na zem a popřáli lidem pohodové čekání na Vánoce.

Těsně před samotným rozsvícením stromu popřál hezký advent stovkám lidí, kteří na náměstí dorazili, také starosta města Dan Ramzer a farář Vít Audy. V doprovodu Josefa a Marie, která nesla v rukou Ježíška, se pak společně vydali k vánočnímu stromu. Tam svatou trojici doplnila živá zvířata a Frýdlant se tak mohl poprvé pochlubit i živým betlémem.

Pak už došlo na samotné rozsvícení vánočního stromu, kterým je letos ve Frýdlantu téměř 9 metrů vysoký stříbrný smrk.


Frýdlantský advent

advent 1

advent 1

 
advent 4

advent 4

 
advent 3

advent 3

 
advent 2

advent 2

 
advent 6

advent 6

 
advent 5

advent 5

 
advent 8

advent 8

 
advent 7

advent 7

 
advent 9

advent 9

 
advent 10

advent 10

 
advent 11

advent 11

 
advent 12

advent 12

 
advent 13

advent 13

 
 
29.11.2015 20:59:48 | přečteno 741x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load