ENDEFRRUPLNLSPIT

Ve Frýdlantu finišují jedinečné včelařské kurzy

2014-05-19_Včelařské:kurzy, autor: Lenka Prokešová

V těchto dnech se na Střední škole hospodářské a lesnické ve Frýdlantu uzavírají první kurzy Chovatel včel a Zpracovatel včelích produktů. Kurzy jsou pořádány v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, projektu Podpora dalšího vzdělávání na Frýdlantsku.

Průměrný věk včelařů u nás je podle statistik šedesát let. Obhajovat projekt netřeba, přínos a důležitost je nasnadě. Zajištění nové generace včelařů (věkový průměr účastníků kurzů je 35 let) se týká všech a překračuje rámec místní spolkové organizace. Pokles počtu včelstev je problémem kulturně krajinným, zemědělským, ekologickým i ekonomickým.

Kurzy přinášejí formou teoretických seminářů i praktických cvičení komplexní vhled do problematiky chovu včel a zpracování včelích produktů. Učitelé včelařství jsou chovatelé s letitou praxí. Účastníky jsou nejen úplní začátečníci, kteří chtějí získat ty nejlepší vstupní informace v oboru, ale i zkušenější včelaři. I těm mají kurzy co nabídnout. Snaha všech zúčastněných vyvrcholí  červnovými závěrečnými zkouškami, po jejichž úspěšném zvládnutí lze získat profesní kvalifikace Chovatel včel a Zpracovatel včelích produktů.

Popřejme Střední škole hospodářské a lesnické ve Frýdlantu, aby se stejným úspěchem následovaly další, již chystané, ročníky. Buďme si jisti, že užitek z tohoto projektu budou mít všichni. Včely, příroda a jejich prostřednictvím i my.

Související článek: Proč a jak se naučit včelařit?

Foto: lp
Frýdlant 06/05/2014
Lenka Prokešová, účastnice kurzu

20.5.2014 11:10:38 | přečteno 1073x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load