ENDEFRRUPLNLSPIT

Pomozte stromu Frýdlantska vyhrát Evropu!

Mnozí obyvatelé z Frýdlantského výběžku asi vědí, že dub letní z Vísky se stal v roce 2013 Stromem roku. V každoroční anketě vyhlašované Nadací Partnerství získal v rámci republiky první místo, za což vděčí především hlasům, které získal od Vás, občanů Frýdlantska.


Strom ochránce, jak je místními nazýván, sehrál nezastupitelnou roli při ničivé povodni v roce 2010. Svým kmenem zastavil naplaveniny valící se Smědou (klády, stromy, pařezy …, dokonce i osobní automobil). Zachránil tak několik hrázděných domů za ním stojících, které by jinak těžko odolávaly obrovskému náporu. A co je nejdůležitější, zachránil život dvou starších lidí.

Vítězstvím v ČR postoupil i do evropského finále, kde znovu bojuje o pocty nejvyšší. K tomu potřebuje opět vaše hlasy. Po celý měsíc únor je možné mu vyjádřit přízeň kliknutím na webovou adresu www.treeoftheyear.org .

Příroda dokáže být někdy krutá, nemilosrdná, ale jindy zase přívětivá, pomáhající. Vzdejme jí hold i prostřednictvím hlasování pro dub, který zachránil životy a majetek občanů. Oslovte i své známé, aby učinili to samé – pomozte k vítězství českého stromu.

Frýdlant 13/02/2014
František Tuhý


13.2.2014 21:29:31 | přečteno 769x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load