ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlantské kulturní čtvrtky po sedm let

Závěrečný koncert 7. ročníku Frýdlantských kulturních čtvrtků letos přivedl do zdejšího kina více než stovku návštěvníků.

A P S, obrázek se otevře v novém okněAkust, obrázek se otevře v novém okně
Noblesa, obrázek se otevře v novém okněPavlínka II, obrázek se otevře v novém okně


Podium patřilo především první dámě českého folku Pavlíně Jíšové, kterou při vystoupení doprovodila zpěvem a hrou na kytaru, flétnu a mandolínu její dcera Adélka. Elektrické i akustické kytary a mandolíny se ujala kytarová virtuozka, charizmatická Petra Šanclová. Pro frýdlantské posluchače naživo zazněly nejen známé hity jako Já písnička, K zoufání prázdný či Andělé jsou s námi, ale i spousta nových písní z posledního CD nazvaného Pavlína Jíšová a přátelé.

Trio a Monokl, obrázek se otevře v novém okně


Druhá půle večera pak patřila ústecké bluegrassové kapele Monokl, která na rozdíl od většiny českých skupin tohoto žánru hraje výhradně vlastní repertoár.

„Ještě v noci po koncertě se Pavlína a Petra odebraly do centra města. Zde obdivovaly noční náměstí a obřadní síň radnice, kde se před půlnocí potkaly se starostou města Danem Ramzerem. Pouze jemu a několika přátelům Pavlína zazpívala v obřadní síni a korunovala tak svůj frýdlantský večer,“ říká MUDr. Miloslav Ferles, který Frýdlantské kulturní čtvrtky už sedm let iniciuje, prosazuje a organizuje.

Foto: mf
Frýdlant 20/09/2014


22.9.2014 10:24:28 | přečteno 1238x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load